רב הקים מוזיאון בביתו בברוקלין, המציג חיות המוזכרות בתורה וממתין לתחיית המתים

בשנת 2013 דיווח עיתון מקומי כי "עולם החיות מהתורה Torah Animal World", מוזיאון פרטי בברוקלין המכיל מאות בעלי חיים המוזכרים בתורה, עומד בפני סגירה. הרב שאול שמעון דויטש, הבעלים והמייסד של המוזיאון אמר לניו יורק פוסט, "ניסינו לשרוד כלכלית, אך זה פשוט הגיע לנקודה שאין לנו ברירה אלא למכור את המוזיאון".
המוזיאון עדיין מחזיק מעמד, מפוזר בכמה חדרים נפרדים, בתוך בניין רב קומות, בבעלותו של רבי שאול, ברחוב 41 בבורו פארק; הוא פתוח בתיאום מראש בלבד (סניף שני של המוזיאון בפאלסבורג, ניו יורק, פתוח במהלך הקיץ).
רבי שאול גדל בקהילת ליובאוויטש של חב"ד בקראון הייטס; לאחר מותו של מנחם שניאורסון, האדמו"ר מליובאוויטש, שהקהילה האמינה שהוא המשיח, דויטש הקים קהילה המתמסרת ללימוד תלמוד וגם הקים את המוזיאון, שהוא מעיד כי "הוא התשוקה האמיתית שלו". את פוחלצי החיות שהוא מאכלס, אסף במשך 30 שנה: פינגווינים, להקות ציפורים, מספר דובים, ג'ירפה, אילים, כבשים, עזים, שוורים, אנטילופות, זברות, זאבים, אילה, דגים כשרים ולא כשרים ואריות, מעט מסמורטטים ומאובקים ("אנחנו מתחזקים כל הזמן", הוא מתנצל "ילדים מושכים להם את האזניים").
ראוי לציין כי הרבי אומר כי בעלי חיים לא נצודו עבור המוזיאון, וכי כל אחד מהם מת בנסיבות טבעיות בגן חיות או נקנה במכירות רכוש של נפטרים. "כשציידים מתים", מסביר דויטש, "הדבר הראשון שנשותיהם רוצות זה להוציא את כל החיות מהבית".
הוא מקווה שהתערוכות של החיות שלו עוזרות לאנשים לרכוש יראת כבוד גדולה יותר לבריאה. "אנשים צריכים לכבד יותר את הטבע. אם אתה צריך להרוג כדי לאכול זה דבר אחד, אבל להרוג בגלל הספורט, אני לא שם".