עבודותיו של האמן / הפסל / צלם הצרפתי Philippe Ramette, מוצגות ברוב המוזיאונים הנחשבים בעוולם. “משעמם להיות תמיד עם אותה נקודת מבט מבלי לפקפק בעצמך", הוא אומר "ובנוסף, יש גם חוסר סיפוק מהמציאות כפי שהיא, הרי אנו יכולים הסתכל על העולם גם בצורה יותר פיוטית, מהורהרת". אולי זה הדחף העומד מאחורי קומדיית הסיטואציות שהוא יוצר. מצד אחד אפשר לומר שהוא מציג בעבודותיו את עצמו, מצד שני זה בעצם דיוקן של חולם, של זר, של שכן שלנו, אפילו של עצמנו. הדמות שהוא מגלם היא דמות אוניברסלית והתגלמות של מצב נפשי.

צילומיו של הצלם הסוראליסט Philippe Ramette, מתריסים כנגד כוח המשיכה, לכאורה בנונשלנטיות ומשאירים אתכם פעורי פה. הדימויים שלו מאד רעיוניים ודורשים ממנו הכנה רבה וסיבולת גופנית – לעמוד, לשבת או לשכב בזוויות בלתי אפשריות. הוא נעזר ברתמות חבויות המסייעות לו בכך.
אפשר למצוא הומור בעבודותיו, אולי סאטירה על החיים ואף משווים את עבודתו לשחקן הקומי באסטר קיטון ולקולנוע האילם. הוא טוען שההשפעה המרכזית בעבודתו באה מהבמאי הצרפתי פרנסואה טריפו ואומר "הוא מאפשר לי לחשוב על חיינו כסרט שנימצא בעיצומו".
רמט זכה בתהילה בשנות ה-90, כחלק מסצנת האמנות העכשווית הצרפתית. הוא יצר יקום מוזר, ניאו-רומנטי, תוך שימוש בדרך רציונאלית מתוכננת בקפידה ליצירת מצבים לא רציונליים לחלוטין.

קראו עוד:

רקדנים המתריסים כנגד כח המשיכה

האמן הסיני שיודע לעוף