אתה יכול לשאול כל אחד בכמה מדינות חייבים לבקר במהלך החיים ורובם ינקבו בהודו כמדינה שכל אחד צריך לחוות - אם זה המטבח יוצא הדופן, ההיסטוריה והתרבות, המקדשים הקדושים ועוד. עכשיו, יש עוד סיבה לבקר את הארץ הקסומה הזאת והיא פסל נשר, המחיה מיתוס ישן חזרה לחיים שנוצר על ידי במאי הסרטים המפורסם Rajiv Anchal.

 

האפוס ראמאיאנה, שנכתב בסנסקריט, מספר סיפור על נשר ענק שהיה שייך לראמאיאנה, לוחם שנפל בעת שנלחם בכדי להציל את אלת ההינדו סיטה. תושבי הכפר Chadayamangalam בקראלה, מספרים את האגדה הזו במשך שנים רבות ועכשיו היא מקבלת חיים אצלם, כפסל שהוא גם הפסל הגדול ביותר של ציפור בעולם.
במאי הסרטים סיפר, כי הציג את הרעיון לפסל בפני האמן, לפני 10 שנים. "זה סיפור רב עוצמה עם אופי מרתק והצית את הדמיון שלי כל השנים האלה", אומר הפסל, שבילה את 10 השנים האחרונות בהפיכת האגדה למציאות. האמן מצידו, ביקש לא לתת לפסל משמעות דתית ספציפית, אלא חשוב לו היה שהפסל ישמש כמונומנט להגנת כבוד האשה באשר היא ויוערך על ידי בני אדם מכל הדתות.
משרד התיירות ההודי, הקצה שטח של 65 דונם שבמרכזו ממוקם הפסל, בכדי לעבות את האזור באטרקציות נוספות, כמו מוזיאון, קולנוע ופארק שעשועים, כשהנושא של המתחם הוא ההרמוניה של האדם עם הטבע ובעלי החיים.
למעוניינים לבקר במקום, אנו מביאים קישור למרכז המידע של האתר.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jatayu Earth's Center
Chadayamangalam PO
Kollam, Kerala – 691534
Phone +91 474 2477077
Mob: +91 9072588713, +91 9072088122
enquiry@jatayuearthcenter.com