ביער קטן בפאתי Seki City, במחוז Gifu ביפן, נמצא מקדש שינטו קטן, הניצב למרגלות גבעה משופעת המשקיפה על בריכה מלבנית קטנה ועל העמק שמתחת. זהו Nemichi Shine, מבנה עץ בודד ולא ראוי לציון. אבל הבריכה המרהיבה אליה הוא משקיף בהחלט כן.

עד לפני כמה שנים הבריכה הזו הייתה אנונימית לחלוטין ביפן. אבל כיום היא הומה מבקרים הבאים אליה כדי לראות את חבצלות המים הצומחות בתוכה ואת דגי הקוי השוחים בה. הפופולריות של הבריכה נובעת מהדמיון המדהים שלה, לסדרת ציורים שעשה הצייר האימפרסיוניסטי הצרפתי קלוד מונה Claude Monet. מאז, הבריכה נקראת "בריכת מונה".
על פי אתר JapanAllOver, הבריכה שימשה במקור את שדות האורז שבסביבה. בשנות התשעים הבריכה נוקתה והוכשרה כבריכת נוי על ידי הבעלים של פארק הפרחים Itadori Flower Park הסמוך, ששתל בה חבצלות מים והתושבים המקומיים הביאו אליה את הדגים. Nemichi Shine ממוקם במקום נידח לגמרי שאי אפשר להגיע אליו בלי מכונית. אולי זו הסיבה שהבריכה לא משכה תשומת לב במשך כל כך הרבה שנים. אבל עכשיו תמיד היא מלאה בקהל המנציח אותה במצלמות וסמארטפונים.
מונה החל לצייר בריכות עם שושנות מים כשהיה בן שישים, בהשראת הבריכות שהיו לו בגניו ב-Giverny שבצפון צרפת. מונה גידל בה חבצלות מים לבנות צרפתיות מקומיות, יחד עם זנים מיובאים מדרום אמריקה ומצרים וכך הבריכות התמלאו במגוון צבעים של חבצלות צהובות, כחולות ולבנות שהפכו ורודות עם הגיל. מונה התמסר לציור בריכות אלה בעשרים ושש השנים האחרונות לחייו והפיק כ -250 ציורי שמן בנושא. אלה הפכו לכמה מהיצירות המוכרות ביותר של מונה.