האמן הצעיר יואב ברנר נוחל הצלחה בתערוכות בישראל וברחבי העולם. האמן מציג עולם מרענן ומרתק, בסרטי וידאו וציורים בסגנון אקספרסיבי מופשט, לצד אובייקטים אמנותיים, היכולים להשתלב בחללים מעוצבים.

ברנר הציג בתערוכת "Art Tel Aviv" בגלריה "אנה צארב" בשדרה החמישית בניו יורק, תערוכה שזכתה להצלחה גדולה, בעקבותיה ציוריו נמכרו לשגרירות קולומביה בבנקוק, כמו כן הציג במוזאונים וגלריות בבנגקוק, ונציה, ניו-יורק, תל אביב ועוד. התערוכה האחרונה הייתה במוזיאון המלכה בבנגקוק, שם יצג את ישראל לצד 6 מדינות.

 

"יש מוצא" , מדיה מעורבת על בד, 300\220 ס"מ

 

ציוריו של ברנר אקספרסיביים מופשטים, נושאים דימוי מטפורי של אירועים אסטרונומים, על בדי קנבס גדולים. הם שובים את העין וחושפים לצופה עולם קסום מעורר השראה.
ברנר מתחקה אחר ההיגיון המאחד בבריאה ומסתורי היקום. המדיום הקוסמי מסקרן אותו ובא בעת, הוא מגלה את החיבור לעולם היצירה. חשיפה לאירועים רגשיים משמעותיים בצעירותו, חוללו תחושות עזות ופרץ אנרגיות שהציפו את נפשו ונותבו לעשייה יצירתית בלתי נלאית. המרחב האסטרופיזי ריתק אותו עוד בנעוריו "אני רואה שם התבטאות ויזואלית שלא נראית בסביבתנו, אך למרות המרחק בו מתרחשות בעוצמה פעילויות אסטרונומיות, התרחישים רלוונטיים לנו וקורים בתוכנו ומשפיעים על החיים כאן", הוא מסביר. ברנר העמיק את הידע שלו בחקר החלל, צופה בטלסקופ במעקב אחר תנועת הכוכבים ואף רכש השכלה אקדמית באוניברסיטת אורגון, המתמחה בתחום, למד פיזיקה והקשר בין האסטרו למקרו.

 

ללא כותרת, מדיה מעורבת על בד , 140\120 ס"מ

 

"לבד" 2\1, מדיה מעורבת על בד , 320\220 ס"מ

 

העבודות נשענות על ערכים מוסריים ורוחניים, אותם הוא מבקש להציג כאמירה פילוסופית המגדירה את היחסים בין אמנות לחיים. הציורים מעידים על פעולה של תהליך חשיבה העוסק ב"מעל ומעבר", בהיבטים האזוטריים, בתודעה הקוסמית, באפיסטמולוגיה (תורת ההכרה) וההבנה ההוליסטית/אנרגטית של ההקשרים. האמנות משמשת את ברנר כאמצעי הכוונה להגברת המודעות להתייחסות האדם לטבע ולעצמו.

 

ללא כותרת, מדיה מעורבת על בד, 250\220 ס"מ

 

"לבד" 2\2, מדיה מעורבת על בד , 280\220 ס"מ

 

האיזון בין פנים לחוץ, מתורגם למדיה ויזואלית במשיכות צבע על קנבסים, כביטוי לעוצמת האמוציות. יצירות עזות ומרתקות ביופיין מקפלות בתוכן ניואנסים המהווים עדות פרטנית לערכים סימבוליים אותם מתאר האמן ובאמצעותם מעביר את המסר המכוון את הצופה להיות שותף בתהליך דינמי המתרחש ביצירותיו. המיקרו משתקף בתוך המקרו, הקוסמוס מתורגם לצורות אמורפיות מתפרצות ומתכנסות ומשתלבות בעידון להרמוניה צבעונית דינמית, "הכל זורם" כדברי הפילוסוף היווני הריקליטוס (המאה ה-6 לפנה"ס).

 

"ספקטרום שחור" , מדיה מעורבת על בד, 160\120 ס"מ

 

העבודות מתאפיינות בטקסטורות מקוריות אותן האמן פיתח בטכניקה בלתי קונבנציונאלית, טכניקה ייחודית המשלבת פיגמנטים ומדללים שונים. הצבעים והטקסטורות מעידים על עיבוד חדשני של המדיה. המופע ממחיש ויזואלייה חדשה של מקטע הלקוח מנופי הכוכבים בגלקסיה. הקומפוזיציות מכילות מוטיבים אבסטרקטיים במרחב האינסופי, ביטוי של חירות בלתי מוגבלת שנרקמת במצע כמארג. גישתו הייחודית לצבע היא זו המטעינה את העבודות באנרגיה עוצמתית, כאן בולטת שליטתו של האמן בחומר. פלטת הצבעים משמשת אמצעי להנכחת אנרגיות כהשראה, קו ייחודי אופייני ביצירותיו. הצבעים קורנים בתדר גבוה, בגוונים חומים, צהובים, ירוקים, שחורים ואחרים, כתדרים מאוזנים ומעודנים המזמנים את הצופה להיות שותף לחוויה מדיטטיבית. לצופה מזומנת חווית מקסם מעורב של מרחב אסטרופיזי, קו יצירתי ייחודי ושונה של צורות וצבעים כהדמיה המבקשת לפזר את האשליה שהנוף החיצוני שונה מהנוף הפנימי. העבודות משרות אווירה רוחנית מזככת במטרה להראות את נפלאות המרחב האינסופי הסובב אותנו ובתוכו נמצא מקום ליחיד כמסר וכמיהה לטיפוח הייחודיות והשונות שבכל אדם ואדם.

 

 

"העזרה בדרך", מדיה מעורבת על בד , 160\100 ס"מ – העבודה מתארת מסע חילוץ בעולם זר

 

 

"פלישה" , מדיה מעורבת על בד, 100\70 ס"מ

 

"נחיתה", מדיה מעורבת על בד, 150\120 ס"מ

 

"מאבד אחיזה", מדיה מעורבת על בד , 225\196 ס"מ

 

"ללא כותרת", מדיה מעורבת על בד, 110\70 ס"מ

 

"אחד" , מדיה מעורבת על בד , 120\100 ס"מ

 

ללא כותרת , מדיה מעורבת על בד , 220\220 סמ

 

"חורים" , מדיה מעורבת על בד , 230\220 סמ

 

"הריקוד הקדוש של הבריאה" , מדיה מעורבת על בד , 290\220 סמ

 

"הדרך פנימה" , מדיה מעורבת על בד , 104\85 סמ

 

"העבר מתפוצץ" 4\1, מדיה מעורבת על בד, 280\220 ס"מ – הסערות והתהפוכות הרגשיות שאדם מרגיש כאשר משהו מהעבר צף ושוב משתלט עליו בעוצמה. זיכרון נפלא מהילדות, טראומה וכו.

 

"העבר מתפוצץ" 4\3 , מדיה מעורבת על בד , 100\70 סמ

 

"החלל הידהד" , מדיה מעורבת על בד , 90\90 סמ X2

 

"משנה צורה" , מדיה מעורבת על בד , 140\118 סמ

 

ללא כותרת, מדיה מעורבת על בד, 90\58 ס"מ – ההתבוננות אל הנוף היא התבוננות על עצמינו. גם בתוכינו יש נופים, חקר היקום הוא חקר העצמי