הצייר Veri Apriyatno מג'קרטה שבאינדונזיה, יוצר איורים תלת ממדיים, בסדרת דיוקנאות עצמיים היפר-ראליסטים. הוא מחקה את M.C. Escher, שאצלו כל צורה ממשיכה מקודמתה, בחקירת האינסוף. לעתים קרובות קשה לזהות היכן מסתיים הרישום והאמן האמתי מתחיל.

 

אפריאטנו משתמש רק בעיפרון כדי לבנות את הצללים והמרקמים, בציורים פוטוראליסטיים שחורים, לבנים ואפורים, היוצרים ניגודיות עוצמתית ועומק קיצוני ליצירה.
האמן מסביר שהוא הנושא בציורים והם דרך לחקור את רגשותיו " רגשות שונים של ניכור, בדידות, ריקנות וניסיון למצוא ולזהות אותם, כדי לחקור לעומק יותר את מי שאני. כל יצירה מייצגת את הרגשות שלי באותה תקופה, שמשתנים תמיד כל הזמן".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אומרים שהעין היא ראי הנשמה ויכולה לחשוף את פנימיותו של האדם. העיניים שמצייר Veri Apriyatno מאינדונזיה, חושפות הרבה יותר: גם את סביבתו של האדם, דרך ההשתקפות שלה בעיניו.
היצירות שלו במדיה מעורבת-היפר-ראליסטית, נעשות בפחם, בעיפרון ובאקריליק על בד) והן מציגות עולם שלם. ידו המיומנת של אפריאטנו, מצליחה לא רק להציג באופן מדויק את העין האנושית ואת מרקמיה הדקיקים והעדינים ביותר – גלגל העין המבריק, הריסים וקמטי העפעף – אלא שהוא גם מסוגל להמחיש באמינות סצנות שונות באישון העין.