ה-GIF, אנימציה גרפית, הוצג לראשונה בשנת 1987 על ידי CompuServe ואומץ לשימוש בעיצוב דפי אינטרנט מוקדמים. אלה היו בעיקר אנימציות גולמיות, ששמשו באנרים צעקניים, אבל ככל שהטכנולוגיה הפכה מתוחכמת יותר, השימוש ב-GIF השתנה וכיום יש בו שימושים רבים ושונים. הוא עדיין משמש כתפאורה בדף האינטרנט, אבל השפעתו התרבותית היא הרבה יותר עמוקה מכך. GIFs היא סוג של תקשורת יומיומית, המתעלה לתחום האמנות. אנימטורים, מעצבים, מאיירים, משתמשים בהם ובעיקר בתכונה הרפטטיבית שלהן, סוג של ביטוי, לחקור רעיונות סביב ממד הזמן ואת משמעות האינסוף.

 

cool-animated-gif-44

 

ערן היללי (שיצר גם את האימג' הפותח), מתאר עצמו כחוקר אובססיבי: התכונות נהיכרות באנימציות שלו, מבחינה ויזואלית, יש להן תחושה מחוספסת ורעש טכניקולור רוטט ברחבי הקומפוזיציות שלו. זה יוצר אותנטיות ומסתורין.

 

cool-animated-gif-25

 

 

ello-optimized-ee911b1a

 

ello-optimized-b6e89f82

 

BigBlueBox, הוא טכנולוג יצירתי מניו יורק שעושה ויזואליזציה של נתונים, יישומים ומשחקים, תוך התמקדות על "המעשי, מוזר, מקרי ומהנה." התוצאה היא אשליות מדהימות שהן חוויה מהפנטת מדיטטיבית, כשצופים כקווים ישרים היוצרים אדווה, כמו סלע המבצבץ מפני המים המכים בו בבריכה.

 

ello-optimized-32fbe615

 

Simon Falk חוקר את הכאוס, יוצר דמויות ואת עין הסערה.

 

cool-animated-gif-28

 

Kidmograph כבר יוצר במדיה זו ב-15 השנים האחרונות ורואה בה כלי משמעותי בתהליך האמנותי שלו. העבודות שלו מרגישות כמו ציורים, שבסופו של דבר יגלו סיפור גדול.

 

ello-optimized-c878d740

 

Isopoly הוא כינויו של מרכוס מרטינז, היוצר מחזוריות מהפנטת, תוך שימוש במדיות אמנותיות מגוונות.

 

cool-animated-gif-08

 

האמן  Hexeosis יוצר אנימציות כדי "לייצג אינסוף חזותי וכדי להמחיש כי ישנן דרכים רבות כדי לראות דברים". בעבודה זו, אנחנו מתגלגלים לכיוון חור שחור, מוקף נתיב מסנוור של קרינה מהבהבת.

 

cool-animated-gif-16

 

Connor Bell  מזמין אותנו לצעוד בתוך מערבולת מרתקת, שבה הדברים נמסים ככל שאנו מנסים להתקדם, יוצרים תחושה של ייאוש, כאילו אנחנו שוקעים בחול טובעני.