כשחושבים על אור שמייצר הטבע, חושבים מיד על גחליליות ואין שובה את העין יותר, מהמראה המרהיב של ניצנוצי אורן בתקופת ההזדווגות שלהן ואילו באוסטרליה, מייצרים אור אורגניזמים החיים באוקיינוס ויוצרים לו מראה זוהר.

האוקיינוס הזורח בלילה באוסטרליה
תופעת הטבע הקרויה פליטת אור, או "אור קר" – כ-20% מהאור הטבעי, מייצר קרינה תרמית או חום – המופקים על ידי תגובה כימית בתוך אורגניזם חי. רוב האורגניזמים הביולומינצנטיים הללו נמצאים באוקיאנוס – דגים ואפילו חיידקים. צלם חיות הבר Jordan Robins צילם אצות שהאירו את קו החוף ב-Jervis Bay, אוסטרליה, בכחול חשמלי בוהק.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הזוהר של עונת ההזדווגות של גחלילית ביפן
ים של גחליליות זוהרות ביער במבוק צפוף. החרקים מקרינים אור על הצמחייה באי קיושו ביפן, בעונת ההזדווגות שלהם, מאי עד יולי. הזכרים מייצרים תחילה את הבזקי האור והנקבות מגיבות.
במשך כמעט עשור בילה הצלם החובב Tsuneaki Hiramatsu את ערבי הקיץ שלו ביערות מחוץ לנימי, במחוז אוקייאמה ביפן. הוא התכוון לתפוס את מחזה ההזדווגות העונתית של הגחלילית, כאשר הזכרים והנקבות מתמודדים על תשומת לב באמצעות קודים מהבהבים. עם רדת הלילה החל הירמאצו לצלם סדרה של חשיפות של שמונה שניות. לאחר מכן הוא מיזג דיגיטלית את התמונות ויצר תמונות מחוברות של נתיבי הטיסה הזהובים של הגחליליות.

 

 

מערות WAITOMO CAVES, ניו זילנד
"כוכבים" כחולים מנצנצים בשמי מערה לאורך נהר הווייטומו באי הצפוני של ניו זילנד. אטרקציה תיירותית מאז שנות ה-80 של המאה העשרים. הזוהר מגיע מפטריות זחל שנמצאות רק בניו זילנד ואוסטרליה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Glowworm Cathedral at the end of Waipu Cave in New Zealand