דג השמש Sunfish, אחד הדגים הגדולים אך המסתוריים בעולם, נפוץ בעיקר בבאלי, אינדונזיה ומעט ידוע עליו לחוקרים בעולם. עד היום הוא משך תשומת לב בגדלו הענק. זהו הדג הגרמי הכבד ביותר בעולם. אחד מדגי השמש הגדולים ביותר שנרשמו נמצא באוקלנד, משקלו היה מספר טונות - בגודל של שתי ג'ירפות, קרנף או פיל.

 

אלא שעתה, אחרי שנים של מסתורין, מדענים אוסטרלים גילו תגלית המסעירה את עולם המדע, לאחר שמצאו זחלים זעירים מול חופי New South Wales וגילו לתדהמתם, כי הם גדלים לענק הימי האייקוני. "הם נראים כמו פוקימונים קטנים", אמרו החוקרים.
דגי שמש מסוגלים להגיע לאורך של 8-14 מ' וכל דג מטיל כ-300 מיליון תאי ביצה בעונה אחת, אך עד היום לא נמצאו דגיגים אשר בקעו מביצים אלה. כעת גילו שאלה אשר בקעו מהביצה, גדלם לא עלה על ראש סיכה.
מכיוון שזחלי דג השמש הם כה זעירים, לא מצאו ולא זיהו אותם עד כה. החוקרים שעבדו מול חופי ניו סאות' ויילס בדרום-מזרח אוסטרליה, הצליחו לאסוף זחלים זעירים של דג השמש באורך של כ-5 מ"מ. על ידי הסרה בזהירות של אחד מכדורי העין של הזחל לצורך רצף גנטי, המדענים השוו את ה- DNA לדגימות גנטיות שנאספו מדגני השמש הבוגרים, ומצאו התאמה ביניהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The animal, identified as a hoodwinker sunfish, washed up on a shore last week at UC Santa Barbara's Coal Oil Point Reserve.