4 מקומות נופש ובלוי ב-MATERA ו-troglodytic שבאיטליה

 

כשאנחנו אומרים שאנחנו מכירים את איטליה, אנחנו מתכוונים לזה שאנחנו יודעים שבירת העיצוב היא מילאנו וערי התיירות הן השלישייה רומא-פירנצה-ונציה – וגם המקומות הפשוטים יותר, כמו קאפרי טוסקנה הכפרית. אבל אזור הקייט Matera? זו טריטוריה לא נודעת.
הרובעים הישנים של העיירה הרומנטית הזו, בנויים ממערות אבן גיר, השזורות ברחובות הצרים, המרוצפים אבן. חללים אלה שימשו כמגורים עוד מהתקופה הפרהיסטורית, חללים תת-קרקעיים יוצאי דופן, שהתמלאו לאורך השנים בכנסיות חצובות ומבנים חצויים למחצה.

 

 

תיירים מגיעים לעיירה דרך נמל התעופה קרול וויטילה די בארי, על שם האפיפיור יוחנן פאולוס השני. זה אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, כמו כן הוא אמור להיות בירת התרבות של אירופה. הכל בגלל המערות הטבעיות החצובות בסלע, מגורי אדם מהעידן הפליאוליתי. מאז, העיירה ההררית ראתה אדונים רבים, הביזנטים הנורמנים ביניהם. הופעת הנצרות בימי הביניים, הביאה לקתדרלות שנבנו על מישורים השולטים בנוף.

 

 

לפניכם 4 מקומות הנחבאים במערות העתיקות של העיירה:

מסעדת Oi Marì ממוקמת בלב אזור הקייט האיטלקי. היא מתפרסת בחללים שונים שנחפרו בתוך סלעי אבן הגיר, כל אחד בצורה אחרת, בתוך המערה שנוצרה על ידי האדם לפני מאות שנים.
המסעדה נוסדה בשנת 1999 על ידי בעלים צעירים – שרה, מרי ולוקה, מנפולי, שביקשו להחיות את המסורת הקולינארית הנאפוליטנית. פיצה נשארה בתפריט כסמל של המסורת שלהם, אבל המטבח התפתח למנות מעודנות וייחודיות.
גם עיצוב המקום מכבד את ההיסטוריה של המקום. החדר הגדול ביותר מאופיין בנוכחות מרתף יין, המחזיק למעלה מ -2,000 בקבוקים. אלה שוכנים בתוך גומחות קיימות וניבטים דרך דלת זכוכית. זהו הכתר של הפרויקט כולו והיוזמה של לוקה, שהוא מומחה ליינות. אבן הגיר נשארה חשופה לחלוטין, מהווה רקע לריהוט פונקציונלי פשוט לשימוש. כל הרהיטים, עבודות הנפחות וגופי התאורה, עוצבו על ידי האדריכלים ויוצרו על ידי אומנים מקומיים. גופי התאורה, בהשראת הכלי המשמש לגלילת בצק הפיצה, הוא הרכיב המקשר בין הישן לחדש, בין מסורת העבר לבין חזון העתיד.

 

Oi Marì / Matera / Manca Architetti / photo © Pierangelo Laterza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בית מלון וספא מושלמים Aquatio Cave Luxury Hotel & SPA, באווירה יוצאת דופן וקסומה זו שנוצרה עמוק בתוך המערות והבתים של המאה התשיעית, מציעים שילוב עוצר נשימה בין ההיסטוריה והעתיד. סיפור העיצוב של המקום הוא מטאפורת המים והצורה הפשוטה והטהורה של הטיפה. המתחם בן מאות השנים, מכיל מרתפים וגומחות מקושתות, המשמשים גם מסעדה, חדרי אוכל, חדר ישיבות ומרכז בריאות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מלון La Dimora di Metello, ב-Matera
את המלון הזעיר במאטרה, עיצב סטודיו השייך לבעל ואשה, בשם Manca.
"יש סדרה מדהימה של אלמנטים שכבתיים שיצר הטבע במשך הזמן," אומרת מרינה מסטודיו Manca "אתה יכול ללכת ברחובות רבים צרים ותמיד תמצא את עצמך בפינות שונות". בני הזוג מסטודיו Mancas יודעים היטב על מה הם מדברים. שניהם ילידי מטרה, שעזבו אותה רק בכדי ללמוד אדריכלות באוניברסיטה של נפולי. לאחר שחזרו, הם הקימו סטודיו משלהם, בעיקר בכדי לעצב בעיר שלהם חנויות, בתי קפה ודירות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בית מלון יחודי בשם Le Grotte della Civita, שמשמעו "המערות של אזור Civita", ממוקם בעיר המפורסמת troglodytic, באיטליה, המוכרת היסטורית על ידי ארגון אונסקו.
בית המלון שומר על הצביון ההיסטורי הציורי והמוכר של העיר, עם מערותיה וכולל 18 חדרי מערות ומסעדה, כולם משופצים עם תשומת לב אובססיבית לפרטים וכבוד מוחלט לעבר. רהיטי העץ ממוחזרים, צלבים מגולפים מקשטים את הקירות, לצד תאורה נסתרת בקירות וחימום תת רצפתי מתחת לאבני המרצפת שהזמן שחק אותן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

photos Federico Scarchillii

 

Santa Chiara church

Cripta del peccato originale

San Giovanni in Monterrone

Madonna delle virtù

Madonna delle virtù

San Giovanni in Monterrone

San Nicola dei Greci

Santa Lucia alle Malve

Santa Lucia alle Malve

San Nicola dei Greci

Underground water tank "Palombaro lungo"

Sasso Barisano

Sasso Barisano