מעצב גנים הוא כמו סופר, שמתעתע בנו, מושך אותנו לשוטט במסלולים מטופחים בקפידה, מתוך אמונה שהם העתקים נאמנים של המציאות ושל הטבע. אנחנו לא רוצים להבין את הטריקים, שבאמצעותם עולות פנטזיות כאלה מתוהו ובוהו. גן מנזר טרסקו Tresco Abbey Garden הוא יצירת מופת כזו.

היצירה עלתה לראשונה על במת כדור הארץ בשנת 1834, על ידי Augustus Smith, בחור צעיר בעל נפש מעונה, ששכר את Isles of Scilly מדוכסות קורנוול Duchy of Cornwall. הוא השתוקק להתבודד והקיף את חלקת האדמה העקרה שלו, בחומה בגובה 12 מטרים, עליה בנה את ביתו והחל לבנות גן. ההתחלה הצנועה הזו גדלה וצמחה לגן גדול, המשלב חורבות מנזר בנדיקטיני מהמאה העשירית בנרטיב שלו.
צמחים באלפיהם, גודשים את דפי היצירה שלו, פושטים עלים צבעוניים לכל עבר או מיתמרים על גבעולים דקים כמו ציפורי גן עדן. אפילו האגבה הקוצנית היא חלק מסיפור רומנטי, על צמח שפורח רק אחת למאה שנים, אבל האמת מפתיעה יותר, האגבות פורחות רק פעם אחת בחייהן הארוכים.
יש כאן בגן סיפורים עם צורה, מבנה וריח מבושם ומשכר. אפשר לדפדף בין דפי הגן הזה ולהיבלע באידיליה טרופית, באיים הקריביים, למרות שאנחנו קרובים לחופיו הלבנים של האוקיינוס ​​האטלנטי, מרחק קצר מ-Cornwall, אנגליה.
הגן עבר תהפוכות ומשברי עונות ואקלים, חלק מאוכלוסייתו לא שרדה, דפים נתלשו והכריכה נקרעה והפכה למרופטת, אבל הגן שוחזר ושב לחיים. כתב היד של המהדורה החדשה, שיחזר את כל מה שנכתב ב-130 שנה והציע יותר מאשר גרסה זהה, אלא מהדורה מעודכנת ומורחבת, נרטיב רענן ומנצנץ בקרני השמש, המורכב מ -60,000 עצים ו-20,000 צמחים, מ-80 מדינות, המביטים אל הגיבור האימתני הנוכח תמיד, האוקיינוס.
קישור לאתר לחפצים לבקר בו

 

 

 

 

 

 

Tresco, Isles of Scilly