בשנים האחרונות אנחנו עדים להפיכת מכולות (קונטיינרים), לבתי מידות למחוסרי דיור. ברוח דומה, שתי נשים מאבן יהודה שבשרון, הצליחו לגלות הזדמנות, במה שרובנו היה רואה רק גרוטאות מתכת. במקום לתת לאוטובוס ציבורי שיצא מהשירות, להחליד במגרש גרוטאות, הם החליטו להפוך אותו למרחב מחיה סביר ובמפתיע גם מפואר, למי שבאמת צריכים את זה, בעיקר כעת כשבעיית הדיור הינה מציאות כואבת ולא רק סיסמת בחירות. וכך לעשות שתי מצוות – יצירת דיור בר-קיימא וגם מיחזור גרוטאה.

 

3-converted-bus-israel-Hagit-Morevski-Tali-Shaul-lead-537x452

 

טלי שאול, פסיכותרפיסטית, וחגית מורבסקי, מרפאה במי בריכה אקולוגיים, הפכו לחברות לאחר ששני בניהן התחילו לנגן יחד. לאחר שהן גילו שהן חולקות השקפות עולם דומות, הן הקדישו זמן לחיפש פרויקט יצירתי או רעיון עסקי משותף, שהן יכולות לעבוד עליו בצוותא. ההשראה הגיעה אליהן לבסוף ממאמר על פתרונות דיור חלופיים, במגזין הסגנון של "לאישה".
כבר באותו שבוע, שאול ומורבסקי הלכו למגרש גרוטאות וקנו אוטובוס של תחבורה ציבורית ישן. בכדי להעניק תחושה מקורית יותר לבית שהן הסבו את האוטובוס אליו, הן החליטו לעצב את פנים האוטובוס סביב החלוקה והמתווה המקוריים שלו, בניגוד להפיכתו למכל חלול. הן גייסו לעזרתן חבר ומעצב, ורד סופר דרורי.
ביחד התאימו את רעיונות העיצוב שלהם, לחלונות, דלתות והקשתות הגדולות של האוטובוס, הצליחו לשמור על האופי הייחודי של האוטובוס, תוך שהם משלבים בתוכו אמבטיה, חדר שינה אחורי, חלל אחסון, מטבח מלא ואפילו פינוקים כמו מיזוג אוויר. עכשיו כל מה שנותר הוא, למצוא קונים מקומיים שאינם יכולים להרשות לעצמם בית, אך יקפצו על ההזדמנות לחיות בבית שכזה.

 

16_7

 

17_7