מסוקים עומדים לבצע יירי ביותר מעשרת אלפים גמלים, כדי למנוע מהם לשתות יותר מדי מים, בדרום אוסטרליה נגועת הבצורת.

 

צלפים מקצועיים יחלו המלאכה מחר, יום רביעי, באזורי האבוריג'ינים, שם תושבים התלוננו כי בעלי החיים נכנסו ליישוביהם וזרעו הרס תוך שהם מחפשים אחר כל מקור מים זמין. "הגמלים נכנסים ומפילים גדרות ומנסים להגיע למים דרך מזגנים," אמרו התושבים "חלקם מתים מצמא או רומסים זה את זה כדי לגשת למים. בעלי החיים המתים זיהמו מקורות מים חשובים ואתרי תרבות".
דובר המחלקה לאיכות הסביבה והמים בדרום אוסטרליה אמר, שהמתת הגמלים נובעת בין היתר מחשש של פליטת גזי חממה, שכן הם פולטים טון פחמן דו חמצני בשנה.
המבצע לשליטה באוכלוסיית הגמלים, אשר מוערכת בסך הכל ב-1.2 מיליון גמלים ברחבי הארץ, צפוי לארוך חמישה ימים. גוויותיהם יוותרו לייבוש לפני שישרפו או יקברו, כך דווח בחדשות ABC.
הגמלים הראשונים הגיעו לאוסטרליה מהודו ואפגניסטן, במהלך המאה ה-19 והם משמשים לתחבורה ולתעשיית הבנייה. אם השמדתם זו לא הייתה מתקיימת, אוכלוסייתם הייתה מכפילה עצמה כל שמונה עד עשר שנים.
ההערכה היא שיותר ממיליארד בעלי חיים, מתו בשריפות המשתוללות ברחבי אוסטרליה. אקולוגים אומרים כי אמדן בעלי החיים שנשרפו, נמוך מהמספר האמיתי, מכיוון שהוא לא כולל בעלי חיים כמו עטלפים, צפרדעים וחסרי חוליות. השריפות מחקו מינים שלמים של בעלי חיים.