קפה אמיקס בווייטנאם, הוא בית הקפה הראשון והיחיד בעולם, בו אתם יושבים במים ודגים מלווים אתכם בזמן שאתם לוגמים את הקפה שלכם.

 

להימלט משיטפונות גשמי המונסון העונתיים, היא מטלה כמעט יומית עבור עסקים בעיר הו צ'י מין הוייטנמית. אנשים מחפשים לעיתים מקלט מהשלוליות העמוקים שניקוו ברחובות העיר, בבתי קפה ובברים.
לאלה לא מומלץ להכנס ל- Amix Coffee, בו האורחים לוגמים מהקפה שלהם בהנאה, כשהם יושבים בתוך מים המגיעים עד לקרסוליהם ואם לא די בכך, גם כשדגים שוחים סביב רגליהם.

 

 

בקומת הכניסה, בית הקפה לא נראה שונה מבתי הקפה המודרניים האחרים בווייטנאם, עם מוכרת מאחורי דלפק, לוח עם התפריט ומספר שולחנות וכיסאות.
אלא כשהאורחים מחליטים לעלות לקומה הראשונה והשנייה, שם הם זוכים ליהנות מהקפה שלהם, כשקרפיון יפני שוחה להם בין הרגליים.

 

 

הרעיון הוא פרי מוחו של נגוין דואק הואה, 23, שפתח את העסק ביוני בשנה שעברה, במטרה להביא ממד נוסף לבתי הקפה שנעשו פופולריים לאחרונה, שבהם אנשים מבדרים את עצמם באמצעות ליטוף חתולים או כלבים (כתבתי על זה לא מעט. ו.ח.).
"רציתי ליצור קונספט ייחודי, שלא קיים בשום מקום אחר. אני מעיר חוף, אני חובב דגים וחשבתי שזו דרך טובה ליצור עסק המשלב חדשנות יחד עם התחביב שלי", הוא אומר.

 

 

ההתחלה לא הייתה קלה, בגלל סיבוכים טכניים ועלות ההצפה של שתי קומות בני 20 מ"ר עד לגובה של 25 סנטימטרים – אשר הצריכה 5,000 ליטר מים בכל קומה – כמו גם לשמור על מים נקיים. הואה אומר שהם משתמשים במערכת סינון משולשת ובמשאבות אוויר, כדי לשמור על מים צלולים ומחליפים רבע מהמים כל 12 שעות, כדי לשמור על ניקיון מרבי.
בקומה הראשונה שטים כמאה דגים קטנים ואילו בשנייה, יש כ-20 קרפיונים יפניים, שכל אחד מהם שוקל 300 גרם.
קהל המבקרים העיקרי של בית הקפה הפתוח 24 שעות, הוא משפחות עם ילדים. אימהות שמגיעות למקום עם ילדיהן, נהנות מהקפה שלהן ומשוחחות בנחת, בעוד ילדיהם חולצים את נעליהם ומשתכשכים במים. " מרבית המשפחות לא גורמות לבעיות, אבל היו כמה ילדים שובבים שניסו לתפוס את הדגים.