מותג העיצוב הדני Carl Hansen & Søn מחזיק במבחר רהיטים אייקונים, כמו Wishbone Chair של המעצב Hans J. Wegner. המותג בחר בווילה בעלת המבוכים המפוסלים של הפסל הקטלוני Xavier Corbrero בספרד, כלוקיישן לצילום הקמפיין האחרון שלהם. הצוות היצירתי שלהם בילה מספר ימים בצילום תמונות סוראליסטיות של רהיטים חדשים וקלאסיים, מהמדף של המותג ההיסטורי.

בשנת 1968 רכש הפסל הקטאלוני הפופולרי קורברו, חבר קרוב של סלבדור דאלי, שטח אדמה בשכונת Esplugues de Llobregat, שאכלסה מספר מבנים תעשייתיים חרבים ונטושים, עליה החל לבנות את הווילה הלא שגרתית שלו. מקץ תהליך בנייה בן 40 שנה (שהאמן טוען שטרם הסתיים), קמה אחוזה בשטח של 4500 מ"ר, פרושה כמבוך בן תשעה מבנים מחוברים זה לזה. כתריסר חצרות שוכנות בין יותר מ-300 קשתות בטון. שם נמצאים מגוריו של האמן וגם הסטודיו, הסדנא והגלריה שלו. "מה שאני מנסה לעשות לא נובע מההיגיון, מה שאני תמיד מנסה לעשות זה שירה", אמר קורברו. הבית שלו הוא דוגמא לכך. הבית שלו הוא מסע בלתי פוסק בתוך האמנות – לבירינת מתמשך של אדריכלות, אמנות ויופי. זהו בית שצריך לראות בכדי להאמין שהוא אכן קיים במציאות.
התפאורה האדריכלית הדרמטית של הווילה של קוברו, מספקת נקודת מבט בינלאומית על הריהוט הדני האייקוני, תוך הדגשת איכויות של אומנות, חומרים טבעיים ומסורת דנית. הצורות האורגניות של יצירות המופת וסמלי עיצוב המוצר הסקנדינבי, יוצרים כאן סימביוזה עם האמנות הקטלונית, מתוודעים זה לזה לראשונה ומתמזגים.

קראו עוד:

מפעל חייו של האדריכל מקטלוניה

מוזיאון בתוך סילו בדרום אפריקה

אייקונים: Masia Freixa, קטלוניה