עבודת הצילום "טבע דומם פירות הדר" של הצלם איל גרניט, 40, יליד ירושלים ואחיו של השף אסף גרניט, היא היצירה שזכתה במקום הראשון בתחרות "קובנט גארדן ויטרינה 2019" בלונדון. היצירה, הנפרשת על פני 100 מ"ר, תפאר את חזית בנין השוק המחודש הגדול ביותר בבריטניה, במשך שנה שלמה עד אוקטובר 2020.

היום, יום חמישי, 24.10.19, בשעה 18:30 שעון לונדון, בטקס רשמי ב- New Covent Garden Market בלונדון, תכריז וועדת האמנות החדשה של "קובנט גארדן ויטרינה 2019" – יוזמה לאמנות ציבורית בת שלוש שנים, בשיתוף פעולה עם פסטיבל האמנות Art night, פסטיבל האמנות החינמי הגדול בלונדון – ותחשוף את היצירה שזכתה במקום הראשון "טבע דומם פירות הדר", המתפרש על פני 100 מ"ר, של הצלם איל גרניט, יליד 1979 בירושלים, בשוק הקובנט גארדן, לונדון.
עבודתו של גרניט זכתה בפרס הראשון, מתוך למעלה מ-70 יצירות שהתמודדו על המקום היוקרתי במסגרת התחרות. גרניט הוא הזוכה הישראלי הראשון בתחרות צילום יוקרתית זו. לצד פרס כספי שקיבל, תפאר עבודתו את קירותיו של שוק הפירות והירקות הפרוש על פני 135,000 מ"ר אירוח מסחרי וכ- 100,000 מ"ר קמעונאות במשך השנה הקרובה עד לחודש אוקטובר 2020.
במסגרת "קול קורא" לתחרות, הוזמנו אמנים להגיש הצעה ליצירת אמנות בהשראת פירות, ירקות ופרחים, מוצרי המפתח של שוק ניו קובנט גארדן המחודש – שוק התוצרת הטרייה הגדולה והוותיקה ביותר בבריטניה. בהצעה התבקשו האומנים לקחת בחשבון את ההקשר הפיזי והקהילות של השוק.
התמונה המנצחת של גרניט מציגה שפע של פירות הדר בצבעים כתומים עזים המוצגים על שולחן גדול, עליו פרושה מפה בצבע תכלת, בסביבת כוסות ואגרטלים קריסטליים, צנצנות ומגשים עתיקים, או תלויים מלמעלה לצד סידורי סחלבים ונרקיסים.
בעבודתו של גרניט שצולמה במרחקי מיקוד שונים, המעניקים לתמונה עומק שדה גדול יותר, גרניט יוצר דימוי המשקף את טבעו האלמותי של הפירות. מיקבץ הצילומים מזכיר את עבודותיהם של ציירים מהמאה ה-16 וה-17 בהשראת 'Bodegones' של המאסטר הספרדי חואן סאנצ'ס קוטן, שגרניט נתקל בו בזמן שלמד צילום במדריד והופק בטכניקת הערמת פוקוס, צילום היפר-ריאליסטי זה מפאר את האובייקטים הנפוצים בחיי היומיום.

צילום: יח"צ
קרדיט צילום: הדס בביוף-גרניט
לאתר של איל גרניט: eyalgranit.com