הכנסיה המפוארת Ulm Minster, מהמאה ה-14, שנבנתה בשנת 1890, מחזיקה במספר שיאים - היא בעלת מגדל הגבוה בעולם: בגובה 1630.53 מטר (כמעט כמו אנדרטת וושינגטון). הבניין עצמו הוא המבנה הרביעי בגודלו בעולם, שנבנה לפני המאה העשרים והיא הכנסייה ה -12 בגודלה העיר Ulm בה נמצאת הכנסיה, היא עיר הולדתו של אלברט איינשטיין. העיר הופצצה באופן מסיבי במהלך מלחמת העולם השנייה, אבל הכנסייה נשארה בדרך נס ללא פגע.

אלא שהכנסייה ההיסטורית ניצבת עתה בפני סכנה לא שגרתית, המאיימת על עתידה – וזה שתן. היא משמשת כיעד פופולרי במיוחד להולכי רגל שיכורים, הזקוקים לשירותים ומטילים את מימיהם בתפזורת תחת כתליה העתיקים המגוננים. מומחים לבנייה מזהירים, כי בסיס האבן של הכנסייה מתמוסס לאט לאט מחמת המלחים וחומצות השתן של העוברים והשבים.
העיר השקטה עצמה אינה ידועה במיוחד בזכות חיי לילה סוערים, אך מעבר לנהר הדנובה, נמצאת ה"מכה" של חובבי הבירה של בוואריה. כמות השיכורים המגיעים משם מרקיע שחקים, במיוחד בחג המולד בעיר ובפסטיבל היין השנתי שלה. למרות זאת, נעדרת העיר שרותים ציבוריים ראויים מספיקים.
בכדי להתמודד עם הסכנה המאיימת על הכנסייה, העיר הגדילה את כמות סיורי המשטרה באזור והכפילה את הקנסות עבור אלה שנתפסו עם מכנסיהם למטה, למאה יורו. הסתבר שכל זה לא הועיל.
זו אינה העיר היחידה שמתמודדת בפני אותה בעיה של אנשים המשתינים על קירות מבנים. בשנה שעברה הציגה סן פרנסיסקו "צבע נגד פיפי", אשר עטה קירות של מבנים ציבוריים, בכדי להרחיק מהם גברים. הציפוי דוחה השתן, מתיז את השתן בחזרה על מכנסי ונעלי והעבריינים.

 

Ulm, Germany – Ulm Minster