יערה נוסבוים, בוגרת טרייה של המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר, חזרה מקלן, גרמניה, עם זכייה במקום הראשון בתחרות KIDS DESIGN AWARD שהתקיימה בתוך תערוכה עולמית שנקראת KIND AND JUGEND

 

 

 

שמו של הפרויקט הזוכה Alma -Therapy Dolls והמעצבת מסבירה: "הפסיכואנליטיקאית מלאני קליין הייתה הראשונה שהבינה את חשיבות המשחק בטיפול בילדים. היא הבינה שהמשחק מאפשר גישה לאזורים הבלתי מודעים בנפש הילד ובכך פיתחה את שיטת Play Therapy . שיטה זו מאמינה שלילד יש את היכולת לרפא את עצמו, הוא רק צריך את התנאים המתאימים לכך.
Alma – Therapy Dolls היא סדרה של צעצועים לילדים המתמודדים עם בעיות רגשיות, ומיועדים למהלך טיפולי. מטרתן היא לאפשר לילד להתחבר בקלות יותר לעולמו הפנימי, לרפא ולשפר את מצבו. התהליך לווה על ידי מטפלים ופסיכולוגים, ובעזרתם נלמדו הבעיות שבגינם ילדים מגיעים לטיפול. הבובות נבחרו לאפיין את מנעד הרגשות העולים בטיפול: פחד, כאב, חוסר שייכות, אהבה, כעס וביטחון. מכיוון שמהלך חשוב בטיפול הוא מגע ותחושה, החומרים מהם עשויות הבובות הם עץ מייפל ופוליאוריטן גמיש. העץ משדר חום, רוגע, ביטחון ומגע חלק ונעים, והחומרים הגמישים, על ידי הצורניות והטקסטורה שלהם מבטאים את הדחפים הפנימיים של הילד. שילוב של שני החומרים יחד נועד לאזן בין החוויות השליליות לחוויות החיוביות. הבובות נתונות לפרשנות שונה, וכל ילד יכול ליצוק לתוכם את הרגשות שלו על פי סיפורו ותחושותיו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קישור לאתר התחרות ופרטים על הזכייה

אתר: https://www.yaaranusboim.com/