קולט, חנות הבוטיק הפריזאית המשפיעה, המתוארת כ"החנות האופנתית ביותר בעולם" על ידי מגזין פורבס, הודיעה כי תסגור את דלתותיה בדצמבר. אנשי האופנה מתארים זאת כ"סוף תקופה", וכן סימן מייאש עבור קניות בחנויות off-line.

 

f5b7

 

החנות ברחוב Rue Saint-Honoré נמצאת במרכז סצנת האופנה מאז שנפתחה במארס 1997. היא נוסדה על ידי Colette Rousseaux, שעדיין מתגוררת מעל החנות, עם בתה. המקום שימש כאתר עלייה לרגל של חובבי וצרכני האופנה מכל העולם. המעצב של שאנל, קרל לגרפלד, אמר בשנה שעברה כי זה החנות היחידה שהוא מבקר בה תכופות "כי יש להם דברים שאין לאף אחד אחר".

 

17d3
מוצרי החנות מוצגים בתערובת מקושטת בקפידה, על-ידי שרה אנדלמן בתה של קולט רוסו. לחנות שלוש קומות ו-8,000 מטרים רבועים של שטחי מסחר, עם מוצרי אופנה, מגזינים, צעצועים, מזון ומוסיקה. ניתן לרכוש מוצרים בתקציב דל וגם במיליונים. השקת בר מים במרתף – המציע 73 סוגים שונים של מים מינרליים – היה ללא ספק עוד סנסציה בהיסטוריה של החנות המיוחדת הזו.

 

colette11jpg_0

קולט רוסו (מימין) עם בתה שרה

אנדלמן אמרה לפני מספר חודשים, כי הירידה בהכנסות הושפעו מהירידה במספר התיירים בעקבות הפיגועים בפריס ב-2015, יחד עם המסחר האלקטרוני הולך וגדל.
שותפתו הסופית של המותג, חברת האופנה סן לורן, נמצאת במגעים לרכישת המותג קולט.