גשם של עכבישים יורד עתה כמדי שנה בגיפלנד, וויקטוריה שבדרום אוסטרליה והם מכסים את הערים והכפרים בקורים שלהם. "זה ניראה כאילו יורד שלג", אומר תושב מקומי.

חוקר במוזיאון רויאל בריטיש קולומביה בוויקטוריה, מסביר: "מיליוני עכבישים עולים למקום גבוה, למשל עמוד או עץ  והם שולחים חוטי משי היוצרים יריעה דמוית טרמפולינה, המרימה אותם בזרמי אוויר. זה אפקט מצנח הפוך- הם עפים מהקרקע לאוויר, זה מעורר השראה."
הרוב המכריע של ה"פלנקטון האווירי" הזה ימות במהלך המסע, יאכל על ידי ציפורי טרף או יכחד במזג האוויר הקשה ורק רק חלק קטן ישרוד כדי להקים בית.
אירועים כאלה אינם ייחודיים לאוסטרליה והם מופיעים גם בחצי הכדור הצפוני – עכבישים פורחים נצפו בארצות הברית ובבריטניה "זוהי תופעה מרהיבה בטבע" אומר החוקר.
מסתבר שאנחנו כל הזמן מוקפים עכבישים מחוץ לביתנו, אך בדרך כלל איננו רואים אותם. הם מתחבאים בעלים ובאדמה. כשיש שיטפונות והצפות בגשמים, למשל, העכבישים יוצרים את טרמפולינות המשי הללו בכדי להתפנות מהאזור במהירות. הם צריכים להתפזר מהר ככל האפשר לכל כיוון, מכיוון שהם קניבלים וחייבים להתרחק אחד מהשני במהירות ולמצוא להם מקום מסתור.
האוסטרלים אינם מרססים את העכבישים מאחר והם תורמים להדברת מזיקים, זבובים ויתושים והקורים הללו שלהם יתפזרו מעצמם בתוך ימים.