העיירה Ingham, ב-Northern Queesnland, הודיעה על מצב חירום, לאחר שמאות אלפי עטלפי פירות פלשו אליה. הפלישה הביאה למצב בו הילדים בעיר לא יכלו ללכת לבית הספר, עצים קרסו תחת משקלן הכבד של להקות עטלפים התלויים על ענפיהם ומסוקי חילוץ לא יכולים לנחות בבית החולים המקומי. מה שמחמיר את המצב, הוא שעטלפים מוגנים על ידי החוק האוסטרלי, כך שאוכלוסיית העיר הפכה לאובדת עצות.

"פשוט נראה לי שכל עטלף באוסטרליה נמצא כעת באינגם," אמר ראש העיר לחדשות ABC. אוכלוסיית העטלפים באינגהם התנפחה לכ-3,000,000 בשבועות האחרונים, הרבה מעבר למספר בני האדם בעיר. ילדים לא יצאו לבית הספר, לאחר שמושבה ענקית של עטלפים הפכה את שטח בית הספר לביתם. "ידוע כי עטלפים נושאים מחלות קשות שיכולות לעבור לבני אדם באמצעות שריטות ונשיכות והילדים לא רוצים לקחת שום סיכון", אומרת מורה בבית הספר.
למרבה הצער, אין הרבה מה שהרשויות יכולות לעשות, מכיוון שקשה מאד לגרש ולפזר עטלפים, במיוחד במספרים כה גדולים. כל מה שנותר לעשות זה לשבת ולחכות שהעטלפים ינטשו את העיר, מה שמומחים לבעלי חיים מעריכים שיקרה תוך כחודש. הם גם מזכירים שעטלפים ממלאים תפקיד חיוני בשמירה על האיזון הטבעי ולנו יהיה הרבה יותר גרוע בלעדיהם.
לפני כמה שנים סבלה אוסטרליה מכת עטלפים נוספת, בה אלפי מכרסמים מעופפים נפלו מתים ברחובות העיר קיירנס, בגלל גל החום.