מאז פתיחתו לציבור בשנת 1889, יותר מ -250 מיליון בני אדם ביקרו במגדל אייפל האייקוני בפריז. החוויה כללה תורים ארוכים, נוף יפה, ו… ביקור בדירה הפרטית של גוסטב אייפל? ללא ידיעת כלל הפריזאים במאה ה -19 (פרט למספר של מקורבים), מעצב המגדל הנודע בנה לעצמו במגדל משכן צנוע בן 285 מטר. המשכן היה סגור במשך עשרות שנים ואילו בשנים האחרונות, חברת הניהול של מגדל אייפל פתחה דירתו של אייפל לציבור.

 

גוסטב אייפל ותומס אדיסון, מתרועעים בחדרו הניסתר והיוקרתי של אייפל, בראש מגדל אייפל (הנצחה בשעווה).

גוסטב אייפל ותומס אדיסון, מתרועעים בחדרו הניסתר והיוקרתי של אייפל, בראש מגדל אייפל (הנצחה בשעווה).


אי אפשר לתאר את קורות הפלדה של מגדל אייפל כמקום "נעים". לעומת זאת, הדירה הנוחה של גוסטב אייפל, הייתה אמורה להיות "מרוהטת בסגנון פשוט המזוהה עם מדענים". הדירה הושלמה עם כל מתקני הנוחות הדרושים לחיים הפריזאיים הנוחים של המאה התשע-עשרה ונשארה ללא שינוי ומבלי שיזיזו בה דבר מאז הקמתה. הדירה האלגנטית רוהטה בריהוט עץ מגולף, ציורי שמן, טפט מעוטר ופסנתר כנף, אייפל השתמש במרחב לצרכי התבודדות הגותית ואירוח שקט, למרות שהזמנות אורחים לדירה היו נדירות. רשימת האורחים כללה למשל את  הממציא הפורה תומס אדיסון, שביקורו הונצח בדמויות שעווה שמהוות חלק מהתצוגה הציבורית של הדירה.
זמן קצר לאחר הבנייה של המגדל, הדירה נתגלתה והפכה לנחשקת על ידי האליטה הפריסאית. דירתו של אייפל נחשבה כאחת הכתובות היוקרתיות ביותר בעיר, עם הרבה הצעות של סכומים נכבדים לאדריכל, לבלות לילה אחד בדירה ולהנות מנוף פנורמי של פריז. אייפל נחשב כמושא לקנאה בקרב הפריזאים וככל הידוע סרב לכל ההצעות לטובות הנאה אישיות. עכשיו, הפריזאים ומבקרים מכל המעמדות, יכולים לבקר בדירה עבור העלות בלבד של כניסה למגדל, אם כי הם מוגבלים להצצה דרך החלונות.
גלו כיצד לבקר בחלל הסודי שלו, כאן.

 

image (2)