עליזה שינזון מעצבת רב תחומית ואמנית העוסקת באמנות האור - Light Art.

צילום: שמוליק אנג'ל

 

בשנת 1990 ייסדה שינזון את הסטודיו על שמה, לעיצוב בינתחומי ומיתוג חללים ציבוריים ומסחריים בארץ ובחו"ל. הסטודיו, מהווה one stop shop בתחום האדריכלות והעיצוב ומוביל שורה ארוכה של פרויקטים לעיצוב, מיתוג מערכות חזותיות ושילוט ברחבי הארץ והעולם. ביניהם: בתי מלון, אצטדיונים, בתי חולים, טרמינלים מבני מסחר ובתי מגורים. הסטודיו משתף פעולה עם אדריכלים ומעצבי פנים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם בתחום עיצוב הסביבה ומרחבים ציבוריים.
מצוידת בחשיבה עיצובית מחוץ לקופסא, עליזה שינזון עוסקת בפיסול במרחב באמצעות צורה, אור וצל, תוך התייחסות לDNA של המבנה ויוצרת לכל חלל סיפור ייחודי. טביעת האצבע המובחנת שלה הינה שימוש בטכניקות פיסול ותאורה ליצירת חללים תלת ממדיים מפוסלים בחומרים שונים, תוך הקפדה על פונקציונליות, חדשנות ואמירה אישית וייחודית.
בעבודותיה האחרונות משלבת עליזה פסלי אור, המייצרים אלמנט של סקרנות וחוויה נטולת גבולות מוגדרים בחלל בו הם מוצגים. פסל האור הינו אובייקט אבסטרקטי, המושך את הצופה בו לחוויית גילוי החלל ובחינת הדימויים המעצימים אותו.
ביצירת פסלי האור, מופעל החלל כבמה של חוויה ויזואלית, המייצרת אלמנט של סקרנות, פליאה ופריצת גבולות. בתוך החלל נוצרת חווית מסתורין המושכת את המבקר לבחינת הדימויים הנוצרים בחלל והעמקת התבוננות בחלל.
חלק גדול מפסלי אור של עליזה מוקדש להנצחת הטבע הנכחד ומשבר האקלים העולמי דרך התבוננות בתחתית האוקיינוסים והימים. מספר יצירות של שינזון מופיעות כעת בתערוכות בלונדון וסינגפור כמו גם יופיעו בתערוכת "הטבע הנעלם" של גלריית בן עמי בתל אביב בחודש פברואר 2020.