פראג עשירה בציוני דרך אדריכליים, שמהווים עדות לגילגוליה ההיסטוריים. זה היה מקום מושבה של ממלכת בוהמיה וגם מעונם המועדף של כמה מהקיסרים הרומיים הקדושים, ובראשם צ'רלס הרביעי – שעל שמו נקרא גשר קארל. תחת חסותו שגשגה העיר כבירה אימפריאלית.
למעשה, צ'ארלס קבע את העיצוב של העיר באמצע המאה ה-13: "העיר החדשה". אבל לא רק ארכיטקטורה גותית היא חזותה של פראג: הבירה הצ'כית היא גן עדן עבור חוביבי ההיסטוריה וגם חובבי עיצוב.
ברוב ימיה של מלחמת העולם השנייה, שמרחבים שלמים באירופה הופצצו והוחרבו, מרכז פראג שנבנה בימי הביניים, נשאר כמעט שלם ודוגמאות של אדריכלות הבארוק והרנסנס נמצאות בכל פינה.
תוספות עכשוויות יותר הגיעו לעיר מן העידן הקומוניסטי של המדינה, כמו גם המודרניסטי.

 

Prague_07-2016_Powder_Tower_from_Republic_Square

.

Powder Tower
מגדל האבק
מגדל גותי מרשים זה, שגובהו 65 מטרים, נבנה כאחד מ-13 השערים של העיר.  שמו בא מן השימוש שנעשה בו כחנות אבק שרפה במאה ה-17.

 

Prague-architecture-St-nicholas-church

.

St Nicholas Church
כנסיית סנט ניקולס
כנסיית סנט ניקולס המרשימה נבנתה במשך כמעט מאה שנים, על ידי שלושה דורות של אותה משפחה (Dientzenhofer). היא מצויינת על ידי כיפה ירוקה בגודל 20 מטר, הפנים בסגנון הבארוק שלה כולל פרסקו בתקרה, מתחתיה פעם ניגן מוצרט.

 

Praha_-_Palac_Goltz-Kinskych-1

.

Kinsky Palace
ארמון קינסקי
ממוקם על כיכר העיר העתיקה של פראג, המדמה סיפורי אגדה, ארמון קינסקי, בולט בחזיתו הרוקוקית בצבעי ורוד ולבן, נבנה בין 1755 ו-1765. הוא היה במקור בבעלות משפחת קינסקי האריסטוקרטית ופעם הכיל בית ספר תיכון בו למד פרנץ קפקא.

 

National-Museum-of-Prague

.

National Museum
מוזיאון לאומי
הגלריה הלאומית בפראג, נמצאת במבנה אדיר של ניאו-רנסנס של האדריכלות בפראג, אשר נראה נהדר מעל כיכר ואצלב, תוכנן על ידי יוסף שולץ ונבנה בין השנים 1818 ו-1891. מרשימה במיוחד היא הכניסה הראשית שלה, אשר כוללת פרסקאות תקרה וגרמי מדרגות שנוצרו בעבודה מסובכת.

 

Smetana_Hall_at_the_Municipal_House_Obecni_Dum_Prague_-_9006

.

Municipal House
בית העירייה
בניין ארט נובו זה, המצויד בחלונות ויטראז'ים, פסיפסים מפוארים ועיטורים מוזהבים – הושלם ב-1911 באתר הקודם של הארמון המלכותי. הפנים המפוארים שלו כוללים את אולם הקונצרטים של סמטנה עם כיפת זכוכית, בית קפה ומסעדה מפוארים.

 

St-Georges-Basilica-interior

.

St George’s Basilica
הבזיליקה של ג'ורג' הקדוש
בזיליקה מפוארת זו שוכנת בתוך קומפלקס בטירה המלכותית של פראג, לצד תענוגות ארכיטקטוניים אחרים, כמו הקתדרלה של סנט ויטוס. החזית האדומה בנוסח הבארוק, מהמאה ה -17, מובילה אל פנים אבן רומנסקית, ​​עם תקרה מרשימה מקומרת בקשתות חצי עגולות.

 

Villa-Mueller-Prag-3

.

Villa Müller
וילה מילר
עוצבה על ידי אדולף לוס עבור מהנדס בשם מילר ואשתו, הווילה האוונגרדית הזו הוא אחת הדוגמאות המשמעותיות ביותר של המושג Loos 'Raumplan'. משוחזרת בין השנים 1997 ו-2000, המבנה הלבן הוא עכשיו אנדרטה תרבותית לאומית ופתוחה לציבור.

 

House-of-the-Black-Madonna

.

House of the Black Madonna
בית המדונה השחורה
נבנה כבית חנוית כלבו בתחילת 1900, זהו ציון אדריכלי בפראג הקוביסטית. תוכנן על ידי האדריכל הצ'כי המפורסם יוסף גוקר. הוא נבנה מחדש בשנות ה -90, ומשכן כיום את המוזיאון לאמנויות דקורטיביות ובית קפה שמתגאה בפנים הקוביסטי היחידי בעולם.

 

SvVaclav_Vrsovice-Saint-Wenceslas-Church

.

St Wenceslas Church
כנסיית סנט ואצלב
עוצב על ידי יוסף גוקאר (ראה את הבית בבית מדונה השחורה), המבנה לבן, מבטון מחוזק. הכנסייה נבנתה בין 1929 ו-1930 בסגנון קונסטרוקטיביסטי קלאסי. ממוקמת ברובע Vršovic היפה של פראג, היא כוללת גג מורם ומגדל פעמונים דק, בגובה של 80 מטר.

 

Zizkov-TV-Tower

.

Zizkov TV Tower
מגדל הטלוויזיה "זיזקוב"
בגובה של 216 מטרים, מגדל הטלוויזיה הקומוניסטי המתנשא של ז'יז'קוב, הוא ציון הדרך האדריכלי הגבוה ביותר בפראג. משמש כמצפה מטאורולוגי ואטרקציה תיירותית (יש מסעדה וקפיטריה בפנים).

 

Dancing_House_Prague_5651359716

.

Dancing House
הבית הרוקד
הקשר המפורסם ביותר של פראג לארכיטקטורה בת זמננו (פוסט-1989) הוא בית הריקודים, אשר תוכנן על ידי האדריכל הקרואטי-צ'כי ולאדו מילוניץ' ופרנק גרי, ונפתח בשנת 1992. קווי המתאר הקמוריים שלו מארחים מסעדה בקומה העליונה עם נופים מרשימים של נהר הוולטאבה .