רג'סטן בהודו, ולטה במלטה ושופטצ'ואן במרוקו

 

רג'סטאן היא אחת המדינות המתויירות ביותר בהודו. זה לא מפתיע מכיוון שהיא מציגה את הודו במיטבה הצבעונית, האייקונית והאקזוטית. את רוב הדברים שעולים בראש כשחושבים על הודו ניתן למצוא ברג'סטאן – ארמונות, מבצרים, מדבר, גמלים ופילים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ולטה היא בירת מלטה בזכות התבוסה המפורסמת של הטורקים העות'מאניים במהלך המצור הגדול של 1565. בנויה על חצי אי במזרח המדינה, עם אוכלוסייה כ-6000 אנשים (מה שאומר שאפשר לשמור מרחק).
לחובבי האדריכלות: העיר מוכרת ב-UNESCO כאתר מורשת עולמית. העיר נחה על ראש הר ססבררה ויש בו דוגמאות נפלאות לארכיטקטורה בארוקית מהמאה ה-16. הבולט מבין אלה הוא קתדרלת סנט ג'ון ושאר מונומנטים שנבנו על ידי אבירי סנט ג'ון. ולטה היא עיירת הנמל הגדולה ביותר במלטה, וגני הברקקה, עליונים ותחתונים, מציעים נופים מדהימים של הנמל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שופטצ'ואן, היא עיירה קטנה בצפון מרוקו, בעלת היסטוריה עשירה, סביבה טבעית יפהפייה ואדריכלות נהדרת, אך הנכס התיירותי שהיא הכי מפורסמת בו, הם הקירות הכחולים והמרהיבים של רבים מהבתים ב"עיר העתיקה" שלה, או "מדינה".
שכונות מדינה דמויי מבוך, כמו זה שברוב הערים האחרות באזור, כולל מבנים שטופים סיד לבן, במיזוג של ארכיטקטורה ספרדית ומורית. הסיפור הוא, שאת הקירות הכחולים הייחודיים לעיר, הביאו פליטים יהודים בשנת 1930, שבחרו בכחול המסמל את השמים. לעומתם יש כאלה המאמינים בצורה צינית יותר, כי הקירות הכחולים מרחיקים יתושים, שאינם אוהבים מים כחולים וצלולים.