בשנות התשעים, הכלכלה של תאילנד פרחה והעתיד היה מזהיר כמו שלא היה אף פעם. מנהיגי המדינה רקמו חזון של גורדי שחקים ברחבי המדינה, שיעידו על עושרה של המדינה. למרבה הצער, השקעות גרועות יצרו חוב לאומי שהטביע את כלכלת המדינה במה שמכונה כיום "המשבר הכלכלי האסייתי של שנת 1997". תנופת הפיתוח נעצרה בחריקת בלמים.

 

בניין Sathorn Unique הייחודי היה בין הבניינים שנפלו קורבן למשבר הכלכלי באסיה. רבים מהמגדלים שתוכננו לפני ההתרסקות הכלכלית הושלמו בסופו של דבר, אך דווקא בניין זה נותר חרב,דווקא בעת ש-80% ממנו כבר נבנו. למרות שפעם היה בדרך להפוך לאחד הבניינים היפים ביותר בבנגקוק, Sathorn Unique הוא כעת תזכורת מצמררת למה שחלמה תאילנד להיות, שריד לחלומות הגדלות שלה.
הוא נועד להיות מגדל התצפית הטובה ביותר להשקיף על נוף העיר עוצר הנשימה ואכן, מציינים אותו גם כיום, כנקודת התצפית הטובה ביותר למי שרוצה להשקיף על העיר. עם 659 יחידות דיור, הבניין בן 49 הקומות אמור היה להיות אחד מציוני הדרך החשובים ביותר בבנגקוק. אך למרבה הצער, המגדל נראה כעת יותר כמו מה שנשאר אחרי אפוקליפסה אטומית, יותר מכל דבר אחר.
המקומיים מאמינים שקללה רודפת את הבניין ומכנים אותו "מגדל הרוחות Ghost Tower ". דווקא האמונה הזו, מעודדת חוקרים עירוניים ותיירים כאחד, לראות בעצמם את הבניין הסדוק והמתרסק.
הם אגב מסכנים את חייהם בכך, כשהם מהלכים על מעברי הבטון, מעל העיר, בדומה להליכה על חבל.
עם חלוף השנים, הטבע התנחל במרחבי הבטון של הבניין, עצים גדלים בכמה מהמרפסות המעוצבות ואלה החיים היחידים בתוך מגדל הרוחות. האתר הפך גם לגן עדן של ציירי גרפיטי. המגדל המתפורר מוקף במגדלי משרדים חדשים, חנויות ומגדלי מגורים והוא נראה כאילו הוא שייך לארץ אחרת.
אגב, אולי זה קשור לקללה הרובצת על המגדל, אך האדריכל שלו נכלא בזמנו, באשמה שרקם קשר להפיל את נשיא בית המשפט העליון בתאילנד.