אם חלמתם לחקור את היקום ולבקר בכוכבי לכת שונים, אזי אין צורך, כדור הארץ הוא כוכב לכת מגוון להפליא, עם מגוון עצום מרחבים, צבעים ואקלים, כמעט בכל יבשת. 

הר הגעש דאלול Dallol Volcano, דנאקיל, אתיופיה
באזור נוף יוצא דופן שכולו מרבצי מלח ירוקים, שחורים, ורודים, כמו גם מעיינות חמים וגייזרי גז. אזור זה נחשב גם לאחד המקומות החמים ביותר על פני כדור הארץ, הטמפרטורה מגיעה בקלות ל-45 מעלות צלזיוס ולעיתים נדירות יורד גשם. אם אתה נוסע לכאן, אנא הקפד להביא מים רבים כדי לשמור על לחותך.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דיונות צבועות בפארק הלאומי לאסן Lassen National Park, ארה"ב
הדיונות הצבועות ניראות כמו פני השטח של המאדים, הן למעשה שדות ספוג צבעוניים, שנוצרו על ידי חמצון של אפר וולקני.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אגם Grand Prismatic Spring, וויומינג, ארה"ב
המעיין הוא המעיין החם הגדול ביותר בארצות הברית, כמו גם השלישי בגודלו בעולם. הוא התגלה לראשונה בשנת 1871 וממוקם בפארק הלאומי ילוסטון, מדינת ויומינג. לא גודל המעיין הוא המדהים את המבקרים אלא צבעי הקשת המדהימים המקיפים את האגם. הפסים הצבעוניים הם מחצלות מיקרוביאליות, המהוות יריעה רב שכבתית של מיקרואורגניזמים. הצבעים תלויים בטמפרטורה ובכמות הקרוטנואידים המופקים על ידי החיידקים – ביום שמש חם רואים בעיקר צבעים צהובים וכתומים, בחורף השכבות הופכות לירוק כהה.

 

 

 

 

 

 

 

אגם נטרון Natron, טנזניה
האגם המדהים הזה בטנזניה נראה כאילו מתוך סרט מדע בדיוני, הצבע המדהים של המים נובע מטמפרטורת האגם ב-120 מעלות ורמות ה- PH הנמוכות, המהוות קרקע לרבייה מושלמת של האצות הוורודות.

 

 

 

 

 

ג'אנגיה דנקסיה לנדפורם Zhangye Danxia, גאנסו, סין
באזור אחת מתצורות הסלע הנחשבות ליפות ביותר בסין. הצבע עוצר הנשימה של הסלעים נוצר מהשכבות הרבות והשונות של אבן חול אדומה ובוץ, שנוצרו במהלך 24 מיליון שנה.

 

 

 

 

 

 

 

סלאר דה אויוני Salar De Uyuni, בוליביה
אלה מרבצי המלח הגדולים בעולם, המשתרעים על שטח של 10,582 קמ"ר ונחשבים לאחד המקומות המרתקים ביותר בכדור הארץ. אגם מינצ'ין שהיה פעם באתר הזה התאדה לפני אלפי שנים והותיר אחריו קרום מלח סמיך. הנוף המהפנט ביותר הוא כאשר אגמים סמוכים מכסים את המלח בשכבה דקה של מים ויוצרים אפקט מראה, עם השתקפות השמים וכל מה שמסביב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האנג סון דונג Hang Son Doong, וייטנאם
זו המערה הגדולה בעולם. היא כל כך רחבה ועמוקה עד שהיא יכולה לאכלס עיר קטנה ועוד ישאר לה מקום לגורדי שחקים בגובה 40 קומות.

 

 

 

 

 

מערות קרח ב-Skaftafell Natural Park, איסלנד
את מערות הקרח הסוריאליסטיות ניתן לראות בחורף כאשר הטמפרטורה יורדת מתחת ל-0 מעלות והמים שמתחת לקרחון קופאים ויוצרים את תופעות הטבע יוצאות הדופן האלה, כמו כניסה לתוך קרחון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אי Vieques בפורטו ריקו
אי יוצא דופן וכה נדיר, עד שיש רק חמישה מפרצים כמוהו בעולם ושלושה נמצאים בפורטו ריקו. בלילה הוא מאיר בזוהר כחול הנגרם על ידי מיקרואורגניזמים הנקראים דינו-פלגלטים. הם מבהיקים כשכל דבר נוגע או מפריע להם, שזה לרוב דג.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גייזר Fly Geyser, נבאדה, ארה"ב
לגייזר בעל השם הזבובי, תצורה טבעית מדהימה שעשויה ממינרלים שהצטברו מהגייזר הגיאותרמי שמתחת. לפני שהגייזר הפך למה שהוא היום, במקום זה בשנת 1916 הייתה בעבר באר מעשה ידי אדם, שהייתה אמורה להשקות את הצמחים. אולם כשהאנשים הבינו שהמים שיוצאים משם הם כמעט בנקודת רתיחה, הם נטשו במהירות את רעיון הבאר והשאירו אותה פתוחה. הודות למינרלים פחמן סידן פחמתי וסיליקה במים נוצר חרוט.

 

 

 

 

 

 

 

 

הרי טיאנזי Tianzi Mountains, סין
רכס ההרים משתרע גם על 17,000 דונם, חלק מההרים מתנשאים ל-4,000 מטר מעל פני הים. הנוף אף הרשים את ג'יימס קמרון שצילם את "אווטאר" בסביבה יוצאת דופן זו.