משנת 2002, פיתח דרור בנשיטרית התמחות רב תחומית בפרויקטי תכנון חדשניים. בתיק עבודותיו של המעצב יליד ישראל, החי ופועל בניו-יורק, עיצוב מוצר, פרויקטים בעיצוב פנים ובאדריכלות. פגשנו אותו לראיון קצר.

dror-tron-chair

 

דרור רכש השכלתו באקדמיה לעיצוב איינדהובן בהולנד. הוא מתבונן בעולם מעין סקרנית ומחפש תגובות ייחודיות לצורכי אורח החיים המודרני שלנו, מתעניין במשמעויות ובשימושים של כל חפץ. כל פרויקט מתחיל במחקר מעמיק המתמקד בחומרים, בטכנולוגיה ובגיאומטריה, בשיתוף עם צוות מומחים, המתגאה בבסיס ידע בינלאומי.
דרור עובד עם מגוון רחב של לקוחות בינלאומיים, ביניהם Alessi, Bentley, Boffi, Bombay Sapphire, Cappellini, Kiehl’s, Levi’s, Lualdi, Material ConneXion, Maya Romanoff, Marithé + François Girbaud, Puma, Rosenthal, Skins Footwear, Yigal Azrouël, Shvo, Swarovski, Tumi, and Target.
דרור הרצה ברחבי העולם וקיבל פרסים רבים בעיצוב, הוא זוכה בחשיפה תקשורתית בינלאומית ועבודתו נכללת באוספים הקבועים של מוזיאונים מרכזיים בצפון אמריקה, אירופה והמזרח התיכון.

futuristic-chair-design-in-Tron-Legacy-movie

d+a   בעבודתך אפשר לראות בבירור חיבה למבנים ולטרנספורמציה – מה חשוב לך יותר, התפקוד או החוויה הרגשית של אובייקט או יצירה?
דרור  אני תמיד מגדיר את עבודתי כביטוי של טרנספורמציה פיזית או מטפורית. אובייקטים שמסוגלים להשתנות פיזית נוטים להיות פונקציונליים יותר, כגון "Pick Chair", ואובייקטים המייצגים טרנספורמציה מטפורית, כמו אגרטל השלבים שלי, רגשיים יותר.

 

peacock chair

peacock chair

clabots11

spdw4

 

d+a   מעצבים רבים משתמשים בצבעים מבריקים. איך אתה מחליט על השימוש בצבעים או להשאיר גימור טבעי?
דרור  העבודה שלי היא תמיד על התהליך, כך שתנועה וצורה בדרך כלל באים לפני אסתטיקה. לפעמים צבעים ניטרליים מדגישים את הצורה בצורה יפה וגם במקרים בהם אנו עובדים עם חומרים טבעיים, אנו נמנעים מצבעים נוצצים. יש מקרים שצבע יכול לשפר עוד יותר את הצורה – כמו עם Peacock chair. אני אוהב את קפלי הלבד שלו בצבעים עזים, בהירים.

 

TRON-Armchair-by-Dror-Benshetrit-Studio-Dror-for-CAPPELLINI-WALT-DISNEY-SIGNATURE-2010-5

 

d+a    כמי שמסתובב הרבה ברחבי העולם, איזו עיר "עושה לך את זה" בתחום העיצוב ומהווה נקודה חמה עבורך? מה אתה מרגיש לגבי תל אביב מבחינת עיצוב?
דרור   פריז היא כנראה העיר האהובה עלי. היא כל כך יפה ואני אוהב את האנרגיה הרגועה שם. בתל אביב יש הרבה התפתחויות מרגשות ואני מקווה להיות מעורב יותר איתן בשנים הקרובות.

 

18shop-600

 

d+a   אתה מחשיב את עצמך יותר כאמן מאשר מעצב, איך קורה שמעצבים רבים מפחדים להיקרא אמנים?
דרור   אני לא בטוח. אני מניח שהנטייה היא לקשר אמנות יותר עם אסתטיקה ואילו העיצוב יכול להקיף היבטים נוספים כגון פונקציה, ארגונומיה וכו' – אז זה תלוי מה אתה בוחן. אבל באופן כללי אני מעדיף לא לתייג את עצמי בדרך זו או אחרת.

 

quadror-system-a-new-structural-joint-by-studio-dror-yatzer-2

 

butterfly-1-300dpi

 

d+a   באיזה תחום מומחיות תרצה להתמקד יותר בעתיד? יש לך גם צוות גדול של מומחים שאתה עובד איתם.  האם יש מומחה אחר שאתה רוצה לעבוד איתו, אולי מומחה לאסטרונוטיקה?
דרור   עבודה עם מומחה ובשיתופי פעולה שונים, היא המפתח להצליח בכל פרויקט וזה תהליך שאני באמת אוהב ומעריך. בעתיד יהיה נהדר להתמקד יותר בפתרונות כיצד להגיע לשוק ההמוני.

 

dror-long-table_0036

 

quadror-system-a-new-structural-joint-by-studio-dror-yatzer-7

 

d+a   ספר לנו עובדה מפתיעה ובלתי צפויה עלייך.
דרור   ויתרתי על עיצוב במחשב לפני שנים – אני נשאר ברישום ועבודה בסדנא.

 

werteloberfell_mgxbymaterialise_fractal-table_03

 

d+a   האם אתה קורא בלוגים לעיצוב? האם תוכל לגלות לנו על אחד מהבלוגים האהובים עליך ולמה אתה ממליץ עליו?
דרור   כמובן – חשוב לדעת מה יש שם. אני אוהב את designboom – במיוחד את הפריסה והצגת פרויקטים.

 

maxresdefault

 

d+a   האם אתה מתגעגע למשהו?
דרור   עכשיו אני מתגעגע לקוסטה ריקה.

 

Lily-Lace-Chair-modern-furn

 

dror_benshetrit