מסימני המערות שהשאיר האדם הקדום ועד לפרלמנט השבדי, שם גרטה תונברג הצעירה פתחה את שביתת האקלים שלה, Es Devlin מציגה רגעים היסטוריים מכריעים בתולדות האנושות, באמצעות מפה תלת ממדית, בגלריה Pitzhanger gallery, בלונדון.

המיצב Memory Palace, כולל מודל טופוגרפי ברוחב 18 מטר, של נוף המורכב מאירועים היסטוריים חשובים בסדר כרונולוגי. שם המיצב לקוח מטכניקה שמקורה ביוון העתיקה, אשר באמצעות הדמיה של מקומות שונים, מפעילים זיכרונות ונזכרים במידע.
האמנית ומעצבת התפאורה Es Devlin, בחרה למפות רגעים אייקוניים ספציפיים בהיסטוריה, שלדעתה "יעוררו את הזיכרונות הקולקטיביים שלנו", תוך שהיא מעוררת דיאלוג ודיון בקרב הצופים. "כשהייתי ילדה, היה אצלנו בשכונה דגם בקנה מידה 1:100 של העיירה שלי. חלונות הבתים היו נדלקים בכדי להצביע עליהם, כשהם הוזכרו בסיפורים שנשמעו בקריינות", מספרת המעצבת "כך זה גם ב'ארמון זיכרון': רעיונות, מילים וצלילים, שהוטמנו כאינדקס בתוך האדריכלות הפיזית".
המיצב בנוי ממשטח מתעקל ויוצר חלל, עם מראות המכסות את התקרה, בכדי ליצור הדמיה של כדור הארץ. הגוף העיקרי של היצירה, הם הבניינים והמונומנטים המודפסים בתלת מימד ומכסים את המשטח, את "כדור הארץ".
תוכלו לראות שם את המערות בדרום אפריקה, בהן ההומו ספיינס השאירו את ציוריהם הראשונים בעידן הפליאוליטי. תקופת הרנסאנס מיוצגת על ידי המגדל בפרומבורק שבפולין, שם המתמטיקאי והאסטרונום ניקולאוס קופרניקוס צייר את המפה ההליוצנטרית הראשונה של היקום בשנת 1543, את החדרים בכיכר קלרנדון, לונדון, שם כתבה הפרוט-פמיניסטית הבריטית מהמאה ה-18, מרי וולסטונקרופט את A Vindication of the Rights of Women בשנת 1792 והרחוב במונטגומרי, אלבמה, שם הפעילה האמריקאית רוזה פארקס סירבה לוותר על מושב באוטובוס המפריד שחורים ולבנים, בשנת 1955. האירוע האחרון המוצג בדגם הוא מאוגוסט 2018, מומחש בצורת מדרגות Riksdaghuset בשטוקהולם, שם הפעילה הסביבתית השבדית גרטה תונברג, נשאה בעיניים מזרות אימים, את קריאתה לשביתת מחאה על ההתעלמות ממשבר האקלים.
המיצבים הקינטיים של Es Devlin, משמשים רקע בתחומים מגוונים, כמו באופרה, מחול, תיאטרון, אופנה, מוזיקה וכן מיצבי יחיד שלה. יצירותיה היוו רקע במה, בין היתר, לביונסה, קניה ווסט, U2 ואדל.

 

HyperFocal: 0