לפני שבעים וחמש שנים, ארנב אפור ורזה, קפץ מתוך חור באדמה, דפק על ראשו של גבר קירח ושאל אותו "מה קורה, דוק?" בקול שנוק מגזר גדול.
למרות שהארנב הופיע כבר בסרטים קצרים קודמים, סצנה גורלית זו מ-1940 בסרט אנימציה קצר של האחים וורנר A Wild Hare, הציגה את הגרסה של הארנב שהפך לסמל התרבותי. בסרט הקצר, Bugs Bunny מתענג על ההתחמקות מציד ה- "wabbit" אלמר פאד .  זה היה הסרט הראשון שבו הדמות הייתה בעלת אישיות ומראה ספציפיים, ובעלת אמרת כנף ספציפית.

 

chuck jones היוצר של באגס באני

chuck jones היוצר של באגס באני

בעשורים שחלפו מאז, באגס הופיע בלמעלה מ-150 סרטים, זכה בכוכב על שדרת הכוכבים של הוליווד והיה הדמות המצוירת הראשונה שהתנוססה על בול דואר.  הוא מדורג במקום הראשון ברשימת 50 הדמויות המצוירות הגדולות ביותר בכל הזמנים, שערך TV GUIDE.
סרטי  Looney Tunes ו-  Merrie Melodies יצאו לאור מאולפני האנימציה של האחים וורנר,  שם צוות של אמנים, במאיים ושחקני דיבוב, שתף פעולה בסרטים המצוירים הקלאסיים.  שלא כמו מיקי מאוס ודונלד דאק של דיסני, שבאו עם סט המאפיינים הפיזיים שלהם,  אבל חסרו כל שמץ של אישיות, באגס ניחן בגישה של חכמולוג ומתלוצץ שנון . באגס הגיע לתהילה בגלל שהוא התבסס על אופיו יותר מאשר על הגאגים שביצע. באגס למשל מעולם לא היה מרושע. "זה היה מאוד חשוב, לא רצינו שהוא יהיה בריון, רצינו שהוא יהיה אדם נחמד", אמר פעם בראיון צ'אק ג'ונס האנימטור שלו.

 

beep beep

beep beep

הם רצו שהוא יהיה אדם נחמד, אבל לא פרייר.  אבל למפיקים ולקהל כאחד, באגס היה יותר מסתם דמות מצוירת. בתו של יוצר הדמות סיפרה פעם שהיחס של אביה לדמות, הייתה שהדמות קיימת במציאות והם פשוט מתעדים אותה: "הוא היה בא הביתה בערב ואומר לאמא שלי, 'את לא תאמיני מה באגס באני, אמר היום!' 'מה זאת אומרת?' היא הייתה משיבה 'אתה הרי כתבת את זה'. 'לא, גיליתי שבנסיבות מסוימות זה מה שהוא היה אומר'."

 

chuckshands_drawing-opyright1.jpg__600x0_q85_upscale

 

במשך שנים אחרי שבאגס הופיע לראשונה, נראה היה כאילו אמריקה לא יכולה לקבל מספיק מהאישיות והאופי החלקלק שלו.  בתוך ארבע שנים, סרטים בכיכוב באגס מהסדרות המצוירות, היו פופולאריים מספיק בכדי להימכר בקטגוריה נפרדת וייחודית משלה ותחת שמו של באגס באני.

 

bunny_and_fudd.jpg__600x0_q85_upscale

 

באותה תקופה, באגס זכה בהצלחה רבה גם בעולם הבידור וגם בפוליטיקה, כשהתגנב לסרטי תעמולת מלחמת העולם השנייה ולפרסומות לאג"ח של המלחמה.  חיל הנחתים נתן לו מעמד של כבוד, לאחר שהופיע במדי החייל וקרא לכל מי שמשרת בחייל, סופרמן אמיתי, בסרט "סופר-ארנב", 1943. אבל כמו כל דמות ציבורית, באגס גם נמצא באזורי דיון שנויים במחלוקת מתקופת המלחמה, כשהתנגד לאפיון לועג כנגד חיילים יפניים וגרמנים בקריקטורות.

 

daffy_and_bu_upscale

 

אולי מה שקהל אוהב הכי הרבה בבאגס באני, היא לא אישיותו הייחודית, אלא היכולת שלו להישאר נאמן לה.  מהופעת הבכורה של האופרה שלו ב"מה זה אופרה, דוק? " להופעות שלו בסרטי פעולה, באגס באני לא משתנה.  למרות שיותר דמויות אנימציה כמו בארט סימפסון, קנו את פרסומן באמצעות רשעות, באגס נשאר דמות אהובה שרק מתעתעת במי שזה רק מגיע לו.

 

bwoomhilda.jpg__600x0_q85_upscale

 

bugs_walking_fixed.jpg__600x0_q85_upscale