קובר פדי Coober Pedy היא עיירה קטנה באוסטרליה, 850 ק"מ צפונית ל-Adelaide. על פני השטח, המקום נראה די שומם. מישור חסר עצים, עם כמה מבנים מפוזרים בדלילות, ביניהם פונדק, מסעדה, תחנת משטרה, בית ספר ובית חולים. אבל כל אלה הם רק חצי מהעיר. החצי השני גר מתחת לאדמה, במערות ובמנהרות רחבות ידיים, המכונות "חפירות dugouts". במרחב התת-קרקעי הזה בנו תושבי העיר בתים, מלונות, מסעדות, ברים, כנסיות ועוד.

כיום Coober Pedy הוא הספק המוביל של האופל הלבן בעולם. מה שהביא את האוכלוסייה להתיישב במקום, הוא ילד בן 14 שמצא במדבר הזה, את אבן החן הטבעית opal בשנת 1915 וגילה שזהו אתר הגדוש באבנים הללו. השמועה עשתה לה כנפיים והאתר הוצף בתושבים שעשו הסבה לכורי המחצב היקר הזה. אלא שהתושבים גילו שהחיים מעל פני האדמה די קשים. בקיץ הטמפרטורה לרוב עולה על 40 מעלות צלזיוס, הלחות היחסית מגיעה ליותר מ-20% והשמיים בדרך כלל נטולי עננים. כדי להסתתר מהטמפרטורות הלוהטות בשעות היום, החלו התושבים לבנות לעצמם חיים מתחת לאדמה.
האזור היה לאורך שנים מרחב מחייה של האבורג'ינים והשם קובר פדי הוא גרסה למונח האבוריג'יני " kupa-piti", שמשמעותו היא "חור של אדם לבן" והכוונה היא לא למה שאתם חושבים, אלא חור באדמה שאנשים חפרו בכדי לכרות ממנה אבנים.