כשאתם בוחרים נתח גבינת גורמה במעדניה, אינכם יודעים לאיזו מוסיקה היא האזינה. יצירת גבינה משובחת, לאניני טעם, כוללת חיבור בין חלב לחיידקים. חוקרים גילו עתה, שמוסיקה יכולה להשפיע באופן משמעותי, על טעמה.

 

לפני מספר חודשים, יצרנית גבינת הגורמה השווייצית Beat Wampfler וצוות חוקרים מאוניברסיטת ברן לאמנויות, הניחו תשע ככרות של גבינת אמנטל בארגזי עץ במרתפה של היצרנית, במפעל שלה באזור אמנטל. ואז, במשך ששה חודשים, כל גבינה נחשפה למוסיקה אינסופית לאורך 24 שעות, באמצעות רמקולים אשר כיוונו את גלי הקול ישירות לתוך ככרות הגבינה.
הגבינה ה"קלאסית" התרככה לצלילי חליל הקסם של מוצרט.
הגבינה הקשה ו"סלעית" הקשיבה ל"מדרגות לגן עדן" של לד זפלין.
וכך הלאה. צוות של טכנאי מזון מקבוצת המחקר, בצוותא עם מבקרי מזון ידועים, הגיעו למסקנה כי הגבינות שנחשפו למוסיקה – היו מושבחות ואנינות בטעמיהן יותר, בהשוואה לגבינות הלא מוסיקליות. הם גילו גם, שלגבינת ההיפ הופ, היה ריח חזק וטעם חזק יותר מגבינות אחרות.

 


הגבינות נדגמו גם על ידי חבר מושבעים של מומחים קולינריים, במהלך שני סבבים של מבחן טעם עיוור. התוצאות שלהם היו דומות למסקנות של קבוצת המחקר. הגבינה שנחשפה למוצרט הייתה "פירותית להפליא, הן בריח והן בטעם, ושונה משמעותית מזו אשר לא נחשפה למוסיקה שלו", דיווח ראש צוות החוקרים "חיידקים אחראים להיווצרות הטעם של הגבינה, עם האנזימים המשפיעים על בשלותה, צלילים או מוסיקה יכולים גם להיות בעלי השפעות פיזיות. יש שדה מחקר שלם, שנקרא סונוכימיה, שחוקר השפעות של גלי קול על גופים מוצקים".
היצרנית השוויצרית מבקשת עתה לחשוף גבינות לחמישה עד עשרה סוגים שונים של היפ הופ, בכדי לראות אם יש לכך השפעות דומות. ממחלקת השיווק של החברה נמסר, שאנשים רבים התקשרו אליהם, וביקשו גבינות שהושפעו ממוסיקת רוק או בלוז ואפילו ממוסיקה בלקנית.
יתכן ובהמשך, ישתמשו במוסיקה שעושה חור באוזן, גם בכדי לייצר חורים בגבינה השוויצרית.

 


 

.


http://cheeseinsound.ch/…/KaeseBeschallen_mediarelease_Engl