פסטיבל הוא סוג של אירוע תרבותי שנתי, שבו אנו מתאספים בכדי לעשות כייף ולשמוח, למשל, באמצעות משחקים, מוסיקה רועשת, ריקודים, זיקוקין והמון אוכל (כל אלה דברים שאני רשאית לכתוב בפומבי).  הנה לכם 7 פסטיבלים ידועים בעולם, שמציעים משהו שונה ולא קצת שונה.

 

1a

 

AP Spain Tomatina

 

1c

 

1d

 

1e

 

2


הפסטיבל של העגבניות בספרד – LA TOMATINA
הפסטיבל נחגג בעיר Valencian Buñol, עיר הממוקמת 30 ק"מ מן הים התיכון, שבו המשתתפים ממטירים אלה על אלה עגבניות ושוחים בים של קטשופ. רשמו ביומן: זה מתקיים ביום רביעי האחרון של חודש אוגוסט. מסתבר שהעגבניה הייתה סמל תרבות, עוד הרבה לפני אייל שני.

 

3

 

3a

 

3b

 

3c

 

3d
הפסטיבל שעושה שחור לכולם בספרד – FIESTA DE CASCAMORRAS
פסטיבל המתרחש בערים Guadix ו-Baza שבמחוז גרנדה, ספרד, מדי שנה ב -6 בספטמבר. שתי הערים נלחמות על החזקת פסל של וירג'אן דה לה פיאדאד וטובלות את אנשיהן בצבע שחור וסמיך. גם בספרד שחור הוא יפה.

 

6

 

5i

 

India Holi Festival

 

  5d

 

5c

 

5b

 

5a

 

5

 

פסטיבל לכולם ללא הבדל מין וצבע בהודו – HOLI FESTIVAL OF COLORS
הולי הוא פסטיבל האביב הידוע גם בשם פסטיבל הצבעים וגם חג האהבה. זהו פסטיבל דתי הינדי עתיק, אשר הפך פופולרי גם ללא הינדים בחלקים רבים של דרום אסיה, כמו גם סטודנטים בקמפוסים במכללות. משתתפי הפסטיבל צובעים עצמם באבקות של עשרות צבעים. פסטיבל לאלה המבקשים להחזיר את הצבע ללחיים.

 

7

 

Young people at a grape harvest in Spain

 

פסטיבל הענבים בספרד – LA RAIMA
הפסטיבל מסמן את סוף עונת בציר הענבים. משאיות עמוסות בהמון ענבים שופכות אותם על אלפי אנשים מאושרים, שמחכים להם רק בכדי לזרוק ענבים אחד על השני ולהתלכלך. הפסטיבל החל ב -1930, כאשר החקלאים חגגו את סוף הבציר על ידי הטלת ענבים אחד על השני. טוב שהחקלאים שם, לא חגגו את עונת האבטיחים.

 

9

 

9a

 

9b

 

A woman tips a bucket of wine over a boy during the Batalla de Vino (Wine Battle) in Haro

 

9d

 

9e

 

10

פסטיבל היין HARO בספרד
העיר Harro נמצאת באזור La Rioja בצפון ספרד, המקור ליין הריוחה עטור התהילה של ספרד. הוא מתקיים מדי שנה בקיץ וכולל תחרויות שתייה וייצור יין, וכמובן, כרגיל בפסטיבלים, התזת יין אלה על אלה. מסתבר שהיין הוא לא רק עפיץ, אלא גם נפיץ.

 

11

 

11a

  11c

 

11d

  11f

 

Elephants spray water at children in celebration of the Songkran water festival in Thailand's Ayutthaya province

פסטיבל SONGKRAN – תאילנד
הפסטיבל נחגג בתאילנד בתור יום ראש השנה המסורתי, ב-13 באפריל, כמקובל בדרום מזרח אסיה. החגיגה כאן היא התזת מים על אנשים, על ידי התאילנדים המסתובבים ברחובות עם מיכלי מים או אקדחי מים. בנוסף, תאילנדים רבים מסתובבים עם קערות קטנות של טלק בצבע בז', הנמכר בזול, כשהוא מעורבב עם מים והם מורחים את התקרובת אז על פניהם וגופם של עוברים ושבים אקראיים בתור ברכה לשנה החדשה. שנה טובה לך וגם לחה.

 

13

 

13a

 

13d

פסטיבל Hadaka Matsuri – יפן
הוא סוג של פסטיבל יפני, שבו המשתתפים לובשים כמות מינימלית של בגדים; בדרך כלל רק כיסוי חלציים יפני (שנקרא פונדושי) ולעתים רחוקות אף בעירום. הפסטיבל מתקיים בעשרות מקומות ברחבי יפן מדי שנה, בדרך כלל בקיץ או בחורף. הפסטיבל המפורסם ביותר הוא Saidai-ji Eyo Hadaka Matsuri שנערך בבית מקדש Saidaiji ב- Okayama, שזהו המקום ממנו בקע הפסטיבל במקור. מדי שנה, יותר מ -9,000 גברים משתתפים בפסטיבל זה, בתקווה שהוא יברך אותם במזל טוב במשך כל השנה. ביפן המזל הוא לא רק עיוור, הוא גם עירום.