כולם צריכים לאמץ תחביב, כך אומרים. על פי מחקרים פסיכולוגיים, תחביבים עוזרים לנו להתמודד עם לחץ, לפתח מיומנויות חברתיות ולבנות איזון בעבודה. תחביבים יכולים אפילו לגרום לנו להיראות יותר אטרקטיביים בעיני אחרים, או לתבל את קורות החיים המשעממים. מסתבר עם זאת, שבתחילה, תחביבים נוטים להיעשות אך ורק עבור ההנאה, אבל, כאשר אנשים ממש טובים במשהו, הם רוצים להשוות את עצמם מול חובבים אחרים ולפני שאתם תופסים את זה, אליפות עולם נולדת. אם אתם מתעצלים להשקיע אלפי שעות של אימון בכדי לזכות באליפות העולם בריצה או בהטלת כידון, למשל, יש כמה תחרויות ספורט שלא דורשות הרבה כשרון, אלא רק התמדה ואולי גם להיות קצת מוזר.

משחק כדורגל בבוץ – כדורגל ביצה Swamp football
הוא וריאציה על משחק הכדורגל המסורתי, המשחק מורכב משני חצאים, כל אחד בן 13 דקות. מקורו של המשחק בפינלנד, אבל הוא פשט כבר לרחבי העולם. התחביב הזה מתאים לאלה מכם האוהבים לשחק מלוכלך בעסקים.

 

 

 

 

 

 

 


הקפצת פנקייק

האינטרנט מלא בשמות אנשים, שהצליחו להקפיץ את חביתיות הפנקייק הגדולות ביותר, מהר יותר, גבוה יותר, עוד ועוד. בבריטניה מתקיימות תחרויות אליפות העולם של כל אלה שלוקחים את הדלגת הפנקייק ברצינות, הן מתקיימות בעיירה Buckinghamshire, שם אנשים כבר מקפיצים פנקייק במשך 550 שנים. המסורת המקומית כה חזקה, עד שזרים אינם מורשים להשתתף בתחרות, תצטרכו לחיות בעיר לפחות שלושה חודשים לפני המירוץ בכדי להיות ראויים. גם גברים אינם מורשים להשתתף, אלא רק 25 עקרות בית והן חייבות ללבוש מדים מסורתיים עם סינר ומטפחת ראש. הן רצות 415 מטרים, מכיכר השוק עד לכנסיית פאריש ומעיפות את הפנקייק גבוה באוויר, כאשר הן חוצות את קו הסיום. מאז 1950, עקרות הבית של קנזס, אימצו אף הן את המירוץ והוא מתקיים עתה משני צידי האוקיינוס ​​האטלנטי.

 

 

 

 

 

 

טיפוח כלבים
לא בטוח שכלבים נהנים מזה ואולי גם לא הבעלים שלהם, שרואים בזה מטלה. עם זאת, יש אנשים שמביעים את היצירתיות שלהם בטיפוח כלבי המחמד שלהם, למשל, בדימויים מתוך ספר הג'ונגל, הופכים את ההאסקי הסיבירי שלהם לדרקון ואת הפודל המיניאטורי שלהם, לדינוזאור. האליפות של טיפוח הכלבים מתקיימת מדי שנה בהרשי, פנסילבניה, עם כלבים המגיעים מסביב לעולם.

 

 

 

 

 

 

 

השלכת טלפונים ניידים
לא משהו שמומלץ על ידי היצרן, הטלפון הנייד נזרק בדרך כלל רק בהתקף של כעס, אשר הופך במהירות להתקף חרטה, כאשר המסך מתמלא בסדקים. יש אנשים, עם זאת, הלהוטים להפוך מזל רע לטובתם ובמקום ללכת לסדנאות ניהול כעסים, הם הפכו את השלכת הטלפון הסלולרי לספורט לגיטימי. בפינלנד זה הפך כבר לספורט לאומי. המתמודדים מתכנסים מדי שנה בעיר Savonlinna כדי להתחרות לאליפות. כל מותג של טלפון מותר, אך השימוש בטלפונים אישיים אסור (אם במקרה עלה במוחכם רעיון להיפטר מהאביזר האנטי חברתי הזה). כל המכשירים בתחרות נתרמו למטרה זו, חלק מהמתחרים מעדיפים טלפונים כבדים ואילו אחרים הולכים על גרסאות קלות. השיא כיום הוא 110.42 מטר, על פי ספר שיאי העולם של גינס.

 

 

 

 

 

הטלת וגלגול גבינה
לפני המצאת הטלוויזיה, אנשים היו צריכים למצוא דרך להתבדר. הם היו פשוטים יותר וכמעט כל דבר יכול היה להפוך לתחביב. למשל, לרדוף אחרי גלגל גדול של גבינה במורד גבעה. התחרות הזו נולדה בגבעת קופר התלולה ב-Gloucestershire, אנגליה. על המתחרים לרדוף אחר כיכר גבינה עגולה של 3.2 עד 4.1 קילוגרם, לאורך מדרון בן 200 מטרים עד לתחתית. הראשון שחוצה את קו הסיום מנצח. בתחרות הזו זוקפים מתחרים רבים לעצמם רגליים שבורות ורבים יוצאים ממנה מוכים וחבולים: ככרות הגבינה מתגלגלות שם במהירויות של עד 112 ק"מ לשעה, כך שיהיה קשה לכם לרדוף אחרי מי שיזיז את הגבינה שלכם.

 

 

 

 

 

 

 

קפיצה ודילוג מעל תינוקות
תחביבים מסוימים הם יוצאי דופן. חלקם אף אקסצנטריים וכמה מהם פשוט משוגעים. אנחנו די בטוחים שדילוג מעל תינוקות, נופל לקטגוריה האחרונה. התחרות החלה בתחילת המאה ה-17 ונמשכת מדי שנה מאז, בעיירה קסטרילו דה מורסיה בספרד, המקיימת פסטיבל בן שבוע, שבמהלכו גבר, לבוש כשטן ונקרא "אל קולצ'ו", קופץ מעל שורות של תינוקות שנולדו בעיר בשנה האחרונה, מונחים במסודר על מזרנים ברחוב. בתום התחרות, מפזרות נשים ספרדיות עלי ורדים ריחניים על התינוקות. עד היום, לא דווח על פגיעה או פציעה של התינוקות, אז אם אתה רוצה להשתתף, הסיכויים שאתה כנראה לא תהרוג תינוק, כך ששווה לנסות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נשיאת הנשים הרעיות
חזרה שוב לפינלנד (בכנות, יש להם לילות ארוכים מאוד למלא ומה הדרך טובה ביותר למלא אותם מאשר להמציא תחביבים חדשים?). אם אתה בכושר, חזק ונשוי לאשה, תוכל להשתתף בתחרות הזו, שהחלה בסוף המאה ה-17, כאשר מועדון מסויים, החליט לאמץ את אותה כמבחן הכניסה לאלה שביקשו להצטרף לשורותיו. מאחר וחטיפת נשים הייתה אז חלק שגרתי מתפקידיהם בזמן שבזזו כפר, זה היה אז הגיוני לבחון את יכולתו של המועמד לשאת את הקורבן במהירות לאורך מרחק קבוע. המרחק בתחרות שלפנינו, הוא 250 מטר. אם אתה ורעייתך חושבים שזה רעיון מקרב לבבות, הרי שאינכם צריכים לחיות בפינלנד בכדי להשתתף בספורט זה. התחרות מתקיימת בכיום בכמה מקומות ברחבי העולם, כולל בארה"ב ובקנדה.

 

 

 

 

 

לבישת דבורים
בכמה שיאי ספורט או השגת אתגרים, אתם יכולים להתפאר בהיסטוריה של חייכם? גאו בינגו מסין, למשל, הפך בשנת 2014 לאלוף העולם בלבישת דבורים, לאחר שהתכסה ב-326,000 דבורים, במשך שעתיים וחצי. הוא היה כוורן מנוסה ולכן הכיר את הרגלי הדבורים. הוא סיפר שלפני שעטה עליו דבורים, הוא התקלח, שכן, ככל הנראה, דבורים נוטים יותר לעקוץ אנשים מסריחים. הוא הגן על עיניו עם סרט דבק. פיו נותר פתוח בכדי שיוכל לדבר, לנשום ולעשן סיגריה מדי פעם. לאחר מכן, כשהוא לבוש רק בזוג מכנסיים קצרים, נפתחה מעליו קופסת דבורים ועד מהרה הוא הפך לכוורת חיה ונושמת. בתום שעתיים וחצי, עם שיא עולמי בכיסו, פינק עצמו גאו באמבט קרח, ולדברי עדים באירוע, שלף מעצמו למעלה מ-2,000 עוקצי דבורים. אבל הוא קיבל תעודה יפה שיוכל לתלות על הקיר אצלו. בהודו, לעומת זאת, קבע אדם אחר שיא בלבישת 60,000 דבורים על פניו במשך יותר מארבע שעות. הרבה פחות מאשר ידידנו הסיני, אבל כולנו צריכים להתחיל איפשהו.