הבית באורנית, לזוג שרכש מגרש בן כ-300 מ"ר – דו משפחתי ורצה לבנות את בית למשפחה עם 4 ילדים קטנים.

מתלהבים מהמדרגות? הן יוצרו ע"י "סולם יעקב", מפעל לייצור מדרגות וכן מעקות פנים, מהראשונים בארץ בתחום. אם אתם מעוניינים להחליף מדרגות או מעקות, בסגנון מודרני, כפרי או ביתי ובמגוון חומרים – לחצו ליצירת קשר

תוכנן בית שמטרתו למקסם את המגרש בצורה מיטבית. הבית עומד על מרתף ו-2 קומות. כל קומה זהה בגודלה, כ-80 מ"ר. הבית מעוצב בקווים מודרניים, החומרים משחקים בין קרים לחמים וכפריים – מצד אחד קיר הבטון וקווים ישרים ומצד שני החלונות בלגיים בלבן, הרצפה החמימה, משחק בין חם לקר.
המרתף הוא בעיקר לצורכי פנאי, כולל פינת משפחה, פינת עבודה, מעין ג'ימבורי קטן לילדים וכמובן המרחב המוגן.

קומת הכניסה תוכננה בצורה שפתוחה לחלוטין, במיוחד לצד הגינה ולצד הכניסה, כדי לייצר תחושה של מרחב. המגבלה העיקרית היא קיר ארוך דו משפחתי ללא פתחים. האלמנט הזה נוצל ליצירת קיר בטון חשוף גדול, שמלווה את כל אורך הבית ועליו המדרגות, שהם אלמנט עיצובי מרכזי. הציר האנכי שמחבר בין כל הקומות, בין המרתף עד לקומה העליונה. זהו קיר דומיננטי ומשמעותי שנותן עומק לבית ויהווה רקע נפלא למדרגות. המדרגות עשויות פח בעובי 12 מ"מ, עם ציפוי עץ אלון, שנראה כאילו העץ "נבלע" במתכת. מעקה מרכזי שעשוי ממיתרי נירוסטה.

בנוסף , תוכננה ספרייה עצומה שמלווה את כל גובה הבית, כ-10,5 מטר. הספרייה בכל קומה משמשת למשהו אחר – במרתף את הילדים, בכניסה כספריית בישול וספרי נוי ובקומה העליונה כספריית פנאי.
כל הבית בריצוף פרקט אלון בהיר מבוקע שנותן חום לחלל. החזית שפונה לגינה ולברכה עם חלונות מינימליסטיים ועל התקרה בחלל המרכזי פוזרו גופי תאורה אמורפיים שמייצרים עניין והומור בתקרה.
המטבח הנו משחק בין סגנונות. מימין קיר לבן גדול, המחביא את מוצרי החשמל הלבנים ומולו אי בסגנון כפרי. המטבח יחסית מאוד גדול, אולם הוא חולק לאזור "נעלם" ואזור נוכח. בצידו השני ממוקמת פינת משפחה קטנה לגרעין המשפחתי, עם ויטרינה עצומה הפונה לגינה.

הסלון עם ספה מרכזית דומיננטית עם משענת גב שמאפשרת לשכב, לארח, לשבת ולרבוץ, ולצידה כורסת טלוויזיה והדום, כך שהישיבה לא פורמלית ומשפחתית. מהסלון יש יציאה לברכה ולגינה. הברכה עם כיסוי מתרומם על מנת לסגור את הברכה בקו אפס כשהיא לא בשימוש, פינת ישיבה לאירוח ובית עץ.
הקומה העליונה כוללת שני חדרי ילדים גדולים ומרווחים, משמשים ל-2 אחים כל חדר. חדר מסטר גדול, עם אופציה לחלק אותו לשני חדרים בעתיד (לילד נוסף). הוא כולל פינת ארונות, המיטה שפונה לחלון גדול ומשקיפה לנוף וחדר רחצה. החיבור בין החדרים פונה למדרגות שמחברות בין כל החללים בבית. אפשר לצפות מהקומה העליונה ועד למרתף.