האדריכל הגרמני Ole Scheeren תכנן והקים בית קולנוע צף, בשם Archipelago Cinema, המורכב ממסך צף, אולם צף וסירות משיטות את משתתפי האירוע לאולם ולחוויה קולנועית ייחודית.

הקולנוע הפתוח נבנה לראשונה לפתיחה של פסטיבל סרטים חדש “Film on the Rocks Yao Noi” בלגונת Nai Pi Lae באי Kudu, בתאילנד. האדריכל עיצב את הקולנוע שלו בסגנון רפסודות שולי הלובסטרים בקרב דייגים מקומיים. מסגרות עץ שבנו את האולם, נקשרו ברצועות גומי לקוביות קצף וצפו בלגונה, סוג של רפסודות מודולריות שנועדו לשכפל ארכיפלג צף של איים בתוך הלגונה. המסך, באמצע, קשור לשני סלעים, מרחף מעל הים, אי שם באמצע הלגונה וגם הקהל צף ומתנדנד, צופה בתמונות הנעות על פני המים.
עם סיום הפסטיבל, הרפסודות פורקו והדייגים המקומיים עשו בהן שימוש חוזר.
בהמשך, האודיטוריום הצף לקח חלק בתערוכת האדריכלות הבינלאומית ה-13, בוונציה, בשנת 2012. הוא מוקם בתוך אגן הנמל הישן Darsena Grande, חלק היסטורי של ונציה. במספנה, התיאטרון המודולרי הזה שימש כבמה ניידת לאירועים ציבוריים, כולל הבכורה העולמית של הסרט Against All Rules.
האדריכל ביקש להעביר “תחושה של זמניות, אקראיות, כמעט כמו עצים הנסחפים במים. חלקים מודולריים, כמו קבוצת איים קטנים שמתכנסים ויוצרים אודיטוריום.” האדריכל מצליח ליצור כאן דרך חלופית לחוות משהו שכיח ומסורתי, כמו צפייה בסרטים, בצורה חדשה ומרתקת.

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
מקומות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
מקומות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מקומות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש