שלושה סינים, אמנם בלי כינור גדול, נמצאים שעת נסיעה מזרחית לבייג'ינג שבסין. שלוש דמויות סיניות אייקוניות שנמצאות בכל מקום בסין - במקדשים, חנויות למתנות, מסעדות והנה פה הן גם מעצבות אדריכלות של בית מלון, מבנה רב קומות המעוצב כשלושה זקנים בלבוש צבעוני ומסורתי.

התרגום ל”טיאנצי” הוא משהו כמו “בן גן עדן” ואכן, שלוש הדמויות המזוקנות הן שלושה אלים סיניים, מתקופת שושלת מינג (1368 ל-1644), המבטיחים חיים טובים, לפחות לאורחי המלון. במרכז, בחלוק האדום, יקדם את פניכם פו (福), מקושר לכוכב הלכת צדק ולעושר. מימינו בירוק הוא לו (禄); המייצג שגשוג, היינו, שכר הגבוה מזה של פקיד ממשלתי. הדמות הלבנה העליזה בקצה השמאלי, הדומה לסנטה קלאוס, היא שו (寿), הקשורה קשר הדוק לאריכות ימים. באסטרונומיה הסינית, הכוכב שלו שולט על תוחלת החיים של בני תמותה. בדיוק כמו באיקונוגרפיה הסינית המסורתית, שו תמיד נושא אפרסק וגם פה ומלון טיאנצי אף מציע סוויטה מיוחדת הקרויה “חדר האפרסקים”.
פרטים מדויקים לגבי עיצוב הפנים של יצירת המופת הזו נדירים; אמנם האינטרנט מאפשר לנו למצוא את רוב הפרטים המדויקים על כל בית מלון בעולם, אבל לגלות איך ניראה הבפנים של המלון הזה, אפשר רק מסיפורים של ברי מזל ותוחלת חיים שהתארחו בו.

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
מקומות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
מקומות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מקומות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש