כפר משחקים ונופש בן 89 דונם במרכז פלורידה, פועל ללא מטרות רווח ומארח ילדים עם מחלות מסכנות חיים וסופניות, יחד עם משפחותיהם, לחופשות בנות שבוע ללא עלות. האתר מעניק להם שבוע מאושר מהאגדות, של הגשמת משאלות והזדמנות עבור המשפחות הללו, לצחוק יחד, לשחק וליצור זיכרונות מהנים משותפים, הרחק מאשפוז בבתי חולים וטיפולים רפואיים לא נעימים. עולם אחר לגמרי שהוא נטול דאגות, מכיל ותומך.

הסיפור של Give Kids The World התחיל בילדה קטנה בשם איימי, משאלה ורצון של אדם אחד להגשים את המשאלה הזו.
איימי חלתה בלוקמיה ומשאלתה הייתה להספיק לבקר בפארק השעשועים של אורלנדו. מאחר ומשפחתה הייתה חסרת אמצעים, היא פנתה למלונאי ובעל פארק מפורסם, כדי לאפשר שהות חינם לאיימי ולמשפחתה. למרות שהמלונאי נענה ברצון, לא עלה בידה של המשפחה להתארגן במועד ואיימי נפטרה, מבלי שמשאלתה תתגשם.
המלונאי Henri Landwirth שמע על המקרה וכדי להבטיח שמקרה כזה לא ישנה, הוא הקים את אתר הנופש, המדורג בארבעה כוכבים ואשר אירח ב-38 שנותיו יותר מ-177,000 משפחות מכל רחבי ארה”ב. הכפר ממשיך ומתקיים הודות לתמיכתם של תורמים נדיבים ושותפים קהילתיים, כמו גם אלפי מתנדבים נלהבים, שתורמים מזמנם וכישרונם בהגשמת משאלות.
המייסד גייס את תמיכתם של עמיתים בתעשיות האירוח והתיירות, כדי לסייע לו להביא את המשפחות המיוחדות הללו למרכז פלורידה, תוך 24 שעות במידת הצורך.
“הטיול שלנו ל-GKTW היה היה כל מה שחלמנו עליו ויותר מזה”, כתבה אם, שבתה בת ה-9, לילי, חולה בטיי-זקס, מחלה סופנית “לילי ואחותה בילו את השבוע בצחוק, משחק ופשוט היו ילדות. יצרנו זיכרונות שנוקיר ונחזיק קרוב ללבנו”.
מקור: GKTW.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
שביל האופניים המוגבה מעל לונדון: SkyCycle
מקומות
שביל האופניים המוגבה מעל לונדון: SkyCycle
לפני מספר שנים הכריזה לונדון על “מצב חירום לרכיבה על אופניים”, בעקבות ריבוי תאונות
עיר אוניברסלית שכולם חיים שם בהרמוניה: יש עיר כזו בהודו
מקומות
עיר אוניברסלית שכולם חיים שם בהרמוניה: יש עיר כזו בהודו
כ-10 ק”מ צפונית לעיר פונדיצ’רי שבדרום הודו, נמצאת העיר האוניברסלית הזו, בה חיה קהילה
האם ילדים צריכים לנקות את בית הספר שלהם? ביפן חושבים שכן
מקומות
האם ילדים צריכים לנקות את בית הספר שלהם? ביפן חושבים שכן
בתי הספר מחזיקים צוות עובדים הנקרא יומושוג’י, או בקיצור שוג’י, אשר להם תחומי אחריות