מצפי נוף, נמצאים לרוב במרומי אתרים ואילו תצפית חכמה זו, מובנית בתוך בריכה ב-Vöcklabruck, אוסטריה. היא שקועה במים ומאפשרת למבקרים ללכת מתחת לפני המים מבלי להירטב.

 

 

 

 

 

 

מתקן דומה, הוא גשר בהולנד, ששאב את השראתו ממשה רבנו: האדריכלים רו קוסטר ואד קיל אדריכלים בנו גשר כמעט בלתי נראה, לחציית מצודה בהלסטרן, הולנד. במהלך המאה ה-17 נבנו סדרה של מצודות מבוצרות בהולנד כדי להגן עליה מפני פלישה של צבאות צרפת וספרד. מצודת פורט דה רובר היא אחת מהן והיא משמשת אתר לתיירים. במקום לבנות גשר עילי, שיפגע ברושם הדרמטי של המצודה, נבנה גשר עשוי מעץ Accoya, שקוע בתוך המים ומקיף את המצודה ההולנדית בת המאה ה -17 ומעניק למבקרים הזדמנות ייחודית לטייל במים. מרחוק הגשר אינו נראה לעין.

 

 

 

 

 

 

לימבורג היא גן עדן לרכיבה על אופניים באזור פלנדריה בבלגיה. דרך בריכה גדולה בשמורת הטבע De Wijers בלימבורג, בלגיה, עובר מסלול רכיבה על אופניים, ממש דרך המים ולא מעליו. שביל הבטון בגובה 212 מטר, נבנה מתחת לגובה המים, כשהרוכבים נמצאים גובה העין עם המים. מנהרות תת-קרקעיות מתחת לשביל האופניים, מבטיחות לדו-חיים ובעלי חיים ימיים אחרים המתגוררים בבריכה, לנוע בחופשיות בין שתי גדות השביל.
מאז פתיחתו בשנת 2016, "רכיבה על אופניים דרך מים" הסתבר כלהיט בקרב תיירים ומקומיים. מאות אלפים מהם טיילו על השביל השקוע.