דווקא נייר הזכוכית שאיתו שייף את הרהיטים שייצר, הוא ששבה את ליבו של סטודנט בבצלאל והוא השתמש בו כחומר העבודה העיקרי שמקנה לרהיטיו את היופי והייחודיות.

 Process-(2)

 

Process-(6)

 

סדרת הרהיטים GRIT נולדה מתוך האהבה לחומרים שהזמן והשחיקה מקנים להם אופי מיוחד. GRIT התגבשה בבית המלאכה שלי, מתוך תהליך העבודה עצמו, כשדווקא הפעולה השגרתית של שיוף והבלאי הטבעי של נייר השיוף, תפס אותי: הפסקתי להתייחס לנייר הזכוכית כאל כלי עבודה, אלא ראיתי את הפוטנציאל הגרפי-עיצובי שקיים בו. העץ, על גווניו השונים, משאיר חותם של טבעות צבע על פני נייר הזכוכית המסתובב, וכך שחיקת הנייר עצמה, מעניקה יופי וייחודיות.

 

Process-(1)

 

Process-(3)

 

Process-(7)

 

נייר הזכוכית שולב כמרכיב עיקרי המחפה את גוף הרהיטים שלי, תוך התערבות בתהליך השחיקה. על נייר הזכוכית שייפתי עצים שונים בעלי גוונים שונים, והם אלו שהעניקו את מגוון צבעי האדמה הטבעיים והמיוחדים. לאחר שנייר הזכוכית עובר עיבודים שונים, הוא מצליח לשמור על מראה מחוספס, אולם הוא חלק למגע ועמיד מאוד מבחינה פרקטית. ערך השימושיות, היה חשוב מאוד העיני על מנת שהרהיטים לא יישארו רק פריט אומנות בלתי נגיש.
הפרוייקט מציג חדשנות בטכניקת הייצור וכמובן ברמה החומרית, כאשר נעשה שימוש בחומר גלם שמשמש ככלי עבודה מתכלה. מבחינת שיטת העבודה על הפרוייקט, נייר הזכוכית הפך עבורי לסוג של קנבס. נייר הזכוכית משולב בקונסטרוקציות עץ אלון לבן, שניבנו בעבודת יד מוקפדת. השתדלתי לחשוף את מחבריי העץ עד כמה שניתן על ידי הסרת חלקים מסוימים בכל אובייקט, ולמעשה לתת ביטוי לתחתית האובייקט, שלרוב מוסתר מעיניו של הצופה.

 

Bar-Table

 

Grit-(4)

 

Grit-(20)

Grit-(10)

 

Grit-(23)

 

Avi-Fedida---Portrait

אבי פדידה: "תוך תהליך העבודה בבית המלאכה, דווקא הפעולה השגרתית של שיוף והבלאי הטבעי של נייר השיוף, תפס אותי: הפסקתי להתייחס לנייר הזכוכית כאל כלי עבודה, אלא ראיתי את הפוטנציאל הגרפי-עיצובי שקיים בו".

GRIT יוצרה כעבודת גמר באקדמיה לעיצוב בצלאל. מנחה: עידו ברונו