06/09/2023 19:30 - 00:00 תאו, הרצליה

 

אוצרות: Two Curators – תמר למדן וכרמית שיין

משתתפים:
אלה בן עמרם, תמר ברניצקי, אסף גאם הכהן, עודד הירש, יוני זהר, נעם זונשיין, לירון כהן, שאול כהן, אליה לוי יונגר, הילה ליזר בג’ה, גילה מילר לפידות, יעל פסמניק, אורי שיפרין ענבי, אמיר תומשוב

פתיחה: 6 לספטמבר 2023 בשעה 19:30
שיח גלריה: 22.9 , 13.10 בשעה 11:00
נעילה: 31 לאוקטובר 2023

גלריה: תאו, וינגייט 168, הרצליה

המטמורפוזה של הנוף האורבני תמיד כבשה אמנים ומעצבים. מלידתה של הציוויליזציה ועד לעיור המהיר של העידן המודרני, הם לכדו באופן יצירתי את האבולוציה הדינמית של הערים ואת השפעת הבנייה על הנוף האורבני. מתחילת המאה ה-20, יוצרים התמקדו בנופים עירוניים ובמבנים אדריכליים המתארים את המשיכה שלהם למבנים, גורדי שחקים וההמולה העירונית העמוסה. התערוכה “אתר בנייה” חוקרת את מערכת היחסים התלויה ההדדית בין בנייה לבין הפנים המשתנות ללא הרף של סביבות עירוניות.
בעשורים האחרונים ישראל חוותה מהפך מרשים בהתחדשות העירונית שלה, המונע על ידי גידול מהיר באוכלוסייה, התקדמות הטכנולוגיה והדינמיקה החברתית והכלכלית המשתנה. הנוף המתפתח שלה נמצא בתנועה מתמדת עוד מלפני הכרזת מדינת ישראל. החלוצים הראשונים היו מחוייבים לאידיאלים סוציאליסטיים וחלמו לבנות את ארץ ישראל במו ידיהם. בעוד שהמניע השתנה, ישראל ידועה בפיתוח מתמשך, חוסן וחדשנות.
האמנים המציגים, חוקרים את נוף הבית, של ישראל, עבר, הווה ו/או עתיד. העבודות נעות בין בנייה להרס ובין התחדשות להתיישנות. בנוסף הם בוחנים את הקונפליקט בין התחדשות עירונית לשימור מורשת. בנייה, סימפוניה של פלדה, בטון ועץ נתנו השראה לאמנים אלה לחקור את היופי והמורכבות השזורים בתוך המבנים הללו. ככל שהבנייה ממשיכה לעצב ערים, האמנות נותרה עדות מתמשכת לקשר הבלתי נפרד בין יצירתיות, בנייה והנוף האורבני הדינמי בישראל.

 

ASAF GAM HACOHEN תחנה מרכזית #3

Dancing cranes, 2022, woodcut print, 100-70 cm

 

Ori shifrin anavi  Down up

 

נעם זונשיין עיר כחול לבן, 2023, עץ ואריחי מיוליקה

 

שאול כהן_רוטשילד 64 לפני ובשיפוץ