04/03/2024 17:00 - 12:00 סינמטק תל אביב

נעמה אשל צוביירי, מעיין ברוך, שיכון וותיקים, שמן על בד

 

תערוכת אמנות של אדריכלי הנוף בישראל, לזכר אדריכל הנוף מיכאל (מיקי) דואני, תוצג בסינמטק תל אביב במהלך כל חודש מרץ 2024
אוצרת התערוכה: איילת אמוראי – בירן
האמנים המציגים :
נעמה אשל צוביירי, רויטל שושני, ערן געש, בני שדמי, בלה נודלמן, מרגלית סוכוי, פלורי שחם, יעקב פוקס, רותי קולודני, שרון חפר- חייקין, חנה יפה, מירה יעקבסון, סוניה קופרמן, אלכס סיצ׳נקו, דפנה תמיר, איזבלה לוי, שימי דהן ( פריזמה)

 

נעמה אשל צוביירי

שיח גלריה בתערוכה יתקיים ביום שישי .15.3.24 בשעה 10:30, לאחר השיח יוזמן הקהל ל”שירבוט אורבני” (אורבן סקצ’ינג) במבואת הסינמטק תל אביב והסביבה הקרובה עם מרינעה גרצ’אניק.
בתוכנית: הרצאת הצייר איליה נפטר: ציור נוף – מפגש של טבע ותרבות על הקנבס. הרצאת הצלם אמיר חודורוב.

 

איזבלה לוי

 

 

אדריכלי הנוף בארץ משפיעים במגוון עצום של דרכים על הסביבה והנוף של הארץ, בהיותם אמונים על תכנונם ועיצובם של כיכרות עירוניות, גנים, טיילות, רחובות, שמורות טבע ונוף , יערות ושטחים פתוחים.
בתערוכה זו לא ביקשנו להציג תוכניות וחזון אדריכלי נופי של פרויקטים בארץ, אלא את הזיקה האישית של אדריכלי הנוף אל נוף הארץ ומרחביה. במהלך ההכנות לתערוכה פרצה המלחמה ואחדות מהיצירות מתייחסות לנופי היישובים בעוטף עזה לפני ה 7 לאוקטובר ולאחריו.
היצירות המוצגת בתערוכה כוללות שימוש במדיומים שונים: צילום, רישום, אקוורל, אקריליק, שמן וטכניקות מעורבות, בהתאם לבחירה האישית של כל יוצר. למרות שהתערוכה איננה מייצגת פסיפס מלא של הנוף הישראלי, היא מצליחה לתפוס את הלכי הרוח, הזיקה והאהבה של כל המשתתפים בה אל הארץ ונופיה.
היצירות המתארות את המדבר והים, החקלאות והטבע, המישור וההר מציגות את ההתפעמות של אדריכלי הנוף מהנוף בו הם חיים, בתוכו הם יוצרים, ואת היותם חלק מהנוף, גם ברבדים האישיים והעדינים ביותר.

 

יעקב פוקס, שדה חיטה על רקע יער, שמן על בד

 

מירה יעקובסון

 

ערן געש, נוף מחלון ביתי

התערוכה הינה ביוזמת איגוד אדריכלי הנוף בישראל
נעילה: 31.3.2024
סינמטק תל אביב, רחוב הארבעה 5, תל אביב
שעות ביקור בתערוכה:
ימים א,-ו 10:00 – 24:00
שבת: 11:00 – 24:00

 

ערן געש, נחל רחם, שמן על בד