27/05/2021 19:00 - 19:00 פריסקופ, ת"א

 

גלריה פריסקופ. פתיחה 27.5.2021

עליזה שינזון מעצבת רב תחומית החלה דרכה בבצלאל ועיצבה פרויקטים רבגוניים בארץ ובחו”ל. את אהבתה לאור ככלי תלת ממדי היא מממשת בכל פרויקט בעיצוב פנים ועיצוב חזותי.
הפנייה לתכנון גופי אור יוצאי הדופן החל משנת 2014.תשוקתה ואהבתה לאור הינה חלק מהחשיבה העיצובית שלה. גוף התאורה הראשון שעיצבה ב2014 כשעברה לסטודיו החדש שלה עוצב ויוצר מתוך צורך להאיר שולחן שהיווה כפסל במרכז הסטודיו ומאז הכל היסטוריה. בנוסף לאהבה לחומר הגשמי בא החיבור הפילוסופי לאיכותו הרוחנית של האור אצל עליזה. שהרי האור נושא את דו המשמעות המיוחסת לו גם ברמה התכנית. הוא מתפקד ביצירה הן כחומר ארצי ממשי הנתפס באופן חושי והן כמהות נעלמת, נשגבת המגלה את הדברים ונותנת להם משמעות.
“האור הינו אותו ניצוץ של שמחה, אושר, אהבה והמצב הבלתי משתנה של שלום פנימי אשר מעורר ומאתגר בתוכי עולם ומלואו. בעבודתי אני מנסה להוציא מהאור צבעים וצל תוך שימוש בעומקיו וקיפוליו של הצל לתוך פרספקטיבה בלתי נראית או מובנה וללכוד את האור בזמן” עליזה שינזון.
דרך עיצוביה מבקשת עליזה ליצור פריזמה להתבוננות בתופעת האור והבנה באופן בו מתפקד האור כחומר וכדימוי הנושא משמעות משתנה בראיית הסובב אותנו.
מופעי האור שיוצרות עבודותיה מייצגים את האור הסימלי והאור הפיזי הנתפס בקליטה חושית ומהווה מתווך למהות של המעבר ביניהם ולסיפור שהצופה מספר לעצמו דרך ההסתכלות בעבודתה. ההתבוננות בעבודות מעצימה את חווית האל זמניות והאל חומריות של האור המעניק לעבודותיה נופך קסום ומיסטי.
בתערוכתה הנוכחית מציגה עליזה שינזון שתי קולקציות” ריקוד האור” “וטבע חי”.
בקולקציית “ריקוד האור” התלת מימד שעוצבה במיוחד לתערוכה זו מוצגים גופי תאורה הנראים כמו כלי קיבול אמורפיים המפיצים תאורה אומנותית, אור נעים שנע בין גלוי למעורפל, בין מט למבריק, בין אטום לשקוף ובין סטטי למלא תנועה. “בעבודתי הקפאתי בד בתנועה כאשר בקפלי הבד רציתי להביא זוהר, ויופי שאינו ברור מאליו ” עליזה שינזון. גופיי התאורה עשויים מבד, פולימרים ומסגרות מתכת עדינות.
קולקציית “טבע חי” הינו תוצר אהבתה של עליזה שינזון למרחבי הטבע והים.
פיסליי האור עשויים מיציקות פולימרים, פרספקס ומצמחיה יבשה ואבנים שנאספו על ידה לשם שליפתם מאנונימיות מוחלטת והאדרתם ע”י אור המוקרן דרכם.

אוצרת: אילנה כרמלי לנר
פרטי התקשרות עם המעצבת
טלפון: 054-4268870
אתר:www.alisa-sheinson.art.com
www.alisa-sheinson.com
מייל: alisa@asart.design