05/09/2019 19:00 - 14:00 גלריה זומר תל אביב

אוצרת: עירית פיין זומר
גלריה זומר, רוטשילד 13, תל אביב

פתיחה: יום חמישי, 5.9.19, שעה 20:00
הכניסה חופשית

 

 

בתערוכת היחיד החדשה והראשונה בישראל, של האמן הבינלאומי אלעד לסרי, יוצגו חמישה עשר תצלומים, ארבעה פסלים ועבודת וידאו המטשטשים את הגבול שבין דימוי לאובייקט. התערוכה כוללת עבודות חדשות שיצר האמן בשנתיים האחרונות, מרביתן אובייקטים יחידים מסוגם שנוצרו במקור במדיום הצילומי ומתפקדים כפסלים שנעים על קו התפר שבין דו-מימד לתלת-מימד.

בתערוכה מוצגים תצלומי שחור-לבן של ציוד סקי ומגפיים שנושאים סימני מחיקה והתערבות חיצונית ותצלומים שכמו נלקחו מקמפיין אופנה, החושפים את המערך שייצר אותם כאשר הנשים המצולמות נעמדות אל מול המצלמה בפוזות שונות, שוברות את "הקיר הרביעי" ומדגישות את המניפולציה שמאחורי הבניית הדימוי – דוגמנית אחת מאפרת את רעותה בדימוי אחד ואילו אחת המצולמות מצלמת את היתר בדימוי אחר.
סדרת תצלומים נוספת צולמה בחוות גידול לדגי נוי ובוחנת כיצד תשוקה אסתטית מניבה את הייצור והפיתוח של יצורים אורגניים שנועדו לשמש כקישוט חי בבתיהם של בעלי הממון. כמו כן, מוצגים בתערוכה וידאו שצולם בפורמט של 16 מ"מ ופסלים דמויי אנדרטאות שעשויים יריעות שטיח אפור שמקופלות וערומות זו על גבי זו, המייצרים הפרעה בשדה הראיה ובמסלול של הצופה שמנתב את דרכו בחלל התערוכה.

אלעד לסרי מגדיר את עבודותיו כ״תמונות״ שפועלות במקביל הן כאובייקטים והן כדימויים. אותן ״תמונות״ נוצרות בתצלומי סטודיו, כמו גם על ידי ניכוס תשלילים (נגטיבים) שהאמן מצא ופיתח, דימויים ממגזיני וינטג׳, ארכיוני קולנוע ומדריכי שימוש למוצרים. באמצעות שימוש בשפה של דימויים מסחריים ואימוץ האסתטיקה של מאגרי דימויים פרסומיים, לסרי מנתק את האסטרטגיות החזותיות הללו מהקשרן המקורי. הוא מתערב בהן כך שעבודותיו מדגישות באופן סימולטני את תהליך היצירה (creation) והייצור (reproduction) של הדימויים. לעתים, לסרי משתמש בטכניקות אנלוגיות כחשיפה כפולה, טשטוש, סופר אימפוזיציה, קולאז׳ וחירור על מנת להתערב בדימוי, להמיר ולתמרן אותו. מיסגור דומיננטי ושילוב אלמנטים פיסוליים שמכסים את ה״תמונות״ או פורצים מגבולותיהן אל חלל הגלריה מהווים חלק מבחינה מתמדת של מערכת היחסים הסבוכה שבין אובייקט לייצוג.

אלעד לסרי (יליד 1977, תל אביב) חי ועובד בלוס אנג׳לס. הציג תערוכות יחיד רבות בעולם, ביניהן במוזיאון וויטני, ניו יורק (2009), קונסטהאלה, ציריך (2010), מוזיאון בוימנס ואן בויננגן, רוטרדם (2014) ובגלריה לאמנות בוונקובר באוצרות ג׳ף וול (2017). לסרי השתתף בתערוכות קבוצתיות רבות ברחבי העולם, בין היתר במוזיאון לאמנות מודרנית, ניו יורק (2010) ובמוזיאון גוגנהיים, ניו יורק (2015). בשנת 2014 הוצגו עבודותיו של האמן כחלק מהתערוכה הקבוצתית ״Apparition״ בגלריה זומר.

נעילה: יום שבת, 19.10

שעות פעילות הגלריה:
שני-חמישי 10:00-18:00, שישי 10:00-14:00, שבת 11:00-13:00

שד' רוטשילד 13, תל-אביב
הכניסה חופשית

לפרטים נוספים:
הפלטפורמה לאמנות – יעוץ תקשורתי וייצוג אמנים
ישראל אליהו, נייד: 054-5554422, מייל: israel@theartplatform.org