01/02/2023 11:00 - 12:00 דיזיין סנטר בני ברק

התערוכה תתקיים בין התאריכים :1.2.2023-1.3.2023
אוצרת : אילנה כרמלי לנר
IDdesign בני ברק רח’ הלח”י 2 מתחם דיזיין סנטר

 

 

התערוכה “כשנפגשנו” מפגישה בין עיצוב לאומנות בין נוקשה לרך בין עץ לצבע בין גבר לאשה. תמר ורוני חולקים תשוקה לעולם העיצוב והאומנות ועוסקים בכך כל אחד בדרכו הוא.
רוני מעצב מוצר בהכשרתו, מעצב שולחנות וגופיי תאורה מחומרים גולמיים, ענפים, שורשים, גזעים, ברזל גולמי, אבני בזלת, חלוקי נחל, בטון, הנמצאים מסביבנו. בעזרת כלי עבודה ביתיים (לא תעשייתיים) “תהליך עבודתי הוא דו כיווני. לפעמים אני יוצא לשטח ומוצא גזע כרות או שורש עקור שנותנים לי השראה וכיוון לעבודה ולפעמים הרעיון וההשראה מכוונים אותי לחפש את החומר והצורה שמהם אעשה את העבודה” -רוני שטרוויס.
תמי מעצבת פנים ,למדה ציור אצל האמנית הבינתחומית מירי נשרי, במדרשה לאמנות ברמת השרון ובבית האומנים בתל אביב-יפו.
שיתוף הפעולה ביניהם התחיל כשתמי היתה מעצבת פנים ורוני ביצע את העבודה כקבלן וביחד הם יצרו שלל דירות מדהימות. המפגש ביניהם והתשוקה של שניהם לעיצוב ואומנות יצר פרק ב’ בחייהם הפרטיים וביצירותיהם. “בזכות קשר אהבתינו העזתי לפרוץ באומנות שהייתה כבויה אצלי שנים רבות” תמר שחורי הרמלך.
התערוכה הזוגית “כשנפגשנו” הינה דואט בשניי קולות לטבע ולטבעי. רוני בחומריות הנוקשה “אם אני מוצא שורש מרשים של עץ זית אני כבר יכול לראות בעיני רוחי את השולחן המיוחד שייצא ממנו, אם אני נתקל בכף עץ דקל יפה ברור לי מיד איך אצור ממנה גוף תאורה ייחודי ומרהיב” שטרוויס.
תמי בשכבות הצבע ובציור האבסטרקטי הרך והתנועתי. הפרשנות השונה של כל אחד מהם לנושאים זהים, שאותה הם מבטאים בעבודות המוצגות בתערוכה מאפשרת דיאלוג פורה ורב חומרי ההופך להרמוני ומרתק.

 

 

 

 

 

אוצרת -אילנה כרמלי לנר
שטרווייס רוני, נייד – 054-4952077.
פייסבוק – גלריה “בטבעי” Bativee ART. אתר – WWW.bativee.com. אינסטאגרם -bativeeart
הרמלך שחורי תמר, נייד – 050-7417767
פייסבוק – Tamaris Art. אתר – www.tamaris-hs. אינסטאגרם – tamari63