12/05/2023 00:00 - 00:00 המרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR

המרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR
מפגשי אמן בתערוכות

סלון וחדר חושך – אסף הינדן
האלביתי, המטלית והגעגוע – נאהד אבו אלהיגא חמזה
אוצרת: ד”ר סמדר שפי
וגם
הארכיון – עבודה בתהליך מאת נטע פולברמכר
שישי 12.5.23 – 13:30 – 10:00

הכניסה חינם לקהל הרחב

במסגרת התערוכות המוצגות במרכז מוזמן הקהל למפגשי אמן עם אסף הינדן ונאהד אבו אלהיגא חמזה.
בנוסף, תועלה במסגרת המפגש העבודה בתהליך של הכוריאוגרפית והרקדנית נטע פולברמכר – ‘הארכיון’ – עבודה רב תחומית המשלבת פרפורמנס, תיאטרון, מחול, מוסיקה ווידאו ולייב פיד.
“לראשונה יארח המרכז לאמנות עכשווית רמלה יצירה חדשה בתהליך של היוצרת נטע פולברמכר. המרכז לאמנות עכשווית ברמלה מהווה לצד היותו בית לאמנים עכשוויים גם חלל ליצירה והתנסות ובחינה של החדש”. אומרת ד”ר סמדר שפי האוצרת הראשית של המרכז.
כוריאוגרפים – נטע פולברמכר | עיצוב סאונד ומוסיקה מקורית: נטע שפיגל | כוריאוגרפיה, קונספט, כתיבה, וידיאו: נטע פולברמכר | דרמטורגיה – דפנה קרון | שיתוף פעולה בין לאומי בין היוצרת נטע פולברמכר, מכון ליאו בק בירושלים לתולדות יהודי גרמניה ותרבותם והקהילה היהודית בפרנקפורט. שותפים ליצירה: רקדנים/מלקטי זיכרונות יוצרים: איתמר גלינה, ויולה גספארוטי, אביגיל קרבי ונטע פולברמכר.

 

עבודה של נטע פולברמכר -הארכיון במרכז לאמנות עכשווית רמלה צילום לאורה ביאנקי

על התערוכות:
העיסוק בזיכרון, במבט אל העבר עומד במרכז הסדרות של אסף הינדן סלון וחדר חושך, בהן מתייחס הינדן לשאלות של תיעוד ומניפולציה של דימויים. סדרת הצילומים “סלון” מורכבת מדימויים שצילם במרכז מורשת המצוי במתחם דיור מוגן בפתח תקווה. הינדן מתבונן באתר, שאינו פועל לפי עיקרון כרונולוגי-היסטורי מארגן ובוחן שאלות אותנטיות ותהליכי זיכרון. הסדרה “חדר חושך” נובעת ממחברת של סבו של הינדן משנת 1932 ומסתמכת עליה. בהיותו בן 15, בגרמניה שרטט הסב תוכניות לבניית מצלמה וחדר חושך וכן סקיצות של מכשירים אופטיים. את המחברת הביא איתו ב-1937, כשנמלט מגרמניה הנאצית.
הטיפול של הינדן בארכיון המשפחתי של עקירה וטראומה נעשה באיפוק, שאינו מעיב על האינטימיות של נכד המביט בחלומות סבו הצעיר.
אסף הינדן (1988)בוגר בהצטיינות תכנית ה-MA של האקדמיה המלכותית לאמנות של אנטוורפן (2021), בעל תואר ראשון בצילום מהאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל (2016, הצטיינות יתרה). עבודותיו הוצגו במוזיאונים בארץ ובעולם. זכה בפרסים ומלגות, השתתף בשהויות אמן באירופה, מרצה ואוצר. (ניתן לקבל ביו מפורט)

 

אסף הינדן – סלון – תערוכה חדשה במרכז לאמנות עכשווית רמלה צילום אסף הינדן

 

רישומיה של נאהד אבו אלהיגא חמזה בתערוכה האלביתי, המטלית והגעגוע, מצוירים על בדים מהספֵרה הביתית: מטלית רצפה, וילון, ציפה, סדין. הטקסטיל הביתי מתקשר לניקיון, לנוחות, לבית ידידותי שהוא גם מושא געגועים. עם זאת, קיימת הידיעה שבית עלול להפוך זירה ליחסים קשים ואף לאלימות, מרחב שהוא בגדר כלא ואינו מפלט מהסערות החיצוניות.
אבו אלהיגא חמזה משתמשת במה שנחשב – לנמוך ומתמירה אוביקטים אלו. כך למשל מטלית מיקרופייבר, הופכת מצע לרישומים. הדימויים – של אבו אלהיגא חמזה מסמנים את היחסים המורכבים שיש לנו עם החפצים המקיפים אותנו .
נאהד אבו אלהיגא חמזה –היא בוגרת מכללת אורנים בהוראת אמנות זו תערוכת היחיד הראשונה שלה.

 

ללא כותרת. רישום בעט עם כתמי דם על בד

 

המרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR
שד’ הרצל 112 רמלה / ראשון – חמישי 09:30-15:30 / הכניסה חינם