19/07/2024 11:00 - 15:00 סדנת ההדפס הירושלמי

סדנת ההדפס ירושלים
רח’ שבטי ישראל 38, ירושלים
אוצר : אריק קילמניק
אוצרת משנה: מירב המבורגר

 

נלי אגסי

50 שנים של התנסות, יצירתיות, רעות והדפס פורץ גבולות. בחודש יולי הקרוב, סדנת ההדפס ירושלים תציין 50 שנות הדפס ישראלי ביחד עם מגוון רחב של אמנים שהוזמנו לחקור וליצור בסדנה לאורך השנים. מאז שנת 1974, סדנת ההדפס ירושלים בשאיפה מתמדת לדמיין מחדש את מדיום ההדפס, לאתגר את הסטטוס קוו ובו בזמן להעניק כבוד לטכניקות ההדפס המסורתיות העל-זמניות. בין ניחוחות החומצה, הדיו והנייר, אמנים עובדים ומגלים דרכים חדשות ומקוריות להביע ולהתבטא, בתוך הסביבה הייחודית שהיא סדנת ההדפס ירושלים. לרבים מהאמנים, העבודה בסדנה מהווה נקודת מפנה המשפיעה על שפתם וגישתם לנושא וחומר, גם במדיה שמעבר לעולם ההדפס.

 

אסף בן צבי

 

דב הלר

 

הילה בן ארי

“50 שנות הדפס” תציג רבים מאמניה הגדולים של ישראל, שעיצבו את עולם ההדפס הישראלי בזכות עבודתם. התערוכה תעקוב אחר השינויים והתמורות שהתחוללו בתוך הסדנה שבתגובה השפיעו ועיצבו את מדיום ההדפס במרחב הישראלי. החל מעבודות מוזמנות ודרך רזידנסי אמנותי, ההדפס והסדנה כאחד עברו תהליך שינוי מרתק, תהליך שאותו אנו מעלים על נס בתערוכה מקיפה זו. כחלק מאירועי היובל , מוזיאון תל אביב לאמנות יציג את התערוכה “מלחמה ושלום”, תערוכה המורכבת אך ורק מיצירות מאוסף סדנת ההדפס.
עד כה לסדנת ההדפס הייתה השפעה משמעותית על אמנים כיחידים ועל קהילת האמנות בישראל בכלל ב-50 השנים האחרונות. מרגש לדמיין את 50 השנים הבאות ואת האפשרויות האינסופיות שטמונות בהן. אנו בפתחו של יובל חדש של חשיבה ויצירה מחדשת של הדפס דרך עיניהם של אמנים ודפסים בשיתוף פעולה מתמיד. ציון דרך משמעותי זה הוא הזדמנות להוקיר הישגי עבר ובו בזמן להביט קדימה אל עוד שנים רבות של יצירה ושיתופי פעולה בסדנת ההדפס ירושלים.

 

מנשה קדישמן

 

יגאל תומרקין

 

עופר ללוש

 

שרון פוליאקין

פתיחה: יום שישי, ה- 19.7.2024 בשעה 11:00
נעילה: 15.10.2024
שעות ביקור בתערוכה :
ימי ראשון עד חמישי, 08:00-15:00
בימי שישי בתיאום מראש
אתר הסדנא

סדנת ההדפס הירושלמי