10/05/2023 20:00 - 00:00 טרמינל עיצוב בת-ים

טרמינל העיצוב בת-ים – מתחם העיצוב החברתי, מארח את תצוגת האופנה והתערוכה של האמן והמעצב מאוריסיו פולצ’ק.
מאוריסיו: ” אמנות המחזור היא לא רק הארכת תוחלת החיים של הבגד, אלא גם הפיכתו לבגד ייחודי, מרשים עם אמירה אישית”
אז רגע לפני שאתם זורקים. בואו להתרשם מיצירות האמנות של הבגדים הממוחזרים. טרמינל העיצוב בת-ים

 

צילום: נתי גולד

 

תצוגת אופנה באירוע הפתיחה תתקיים ב – 10.5.23 בשעה 20:00
התערוכה תהיה פתוחה עד ה – 30.5.23

 

צילום: נתי גולד

 

הרבה לפני שהמילים מחזור וקיימות נכנסו לחיינו, מאוריסיו פולצ’ק כבר קיים בפועל את השמירה על כדור הארץ. עוד כשהיה בברזיל, המדינה בה גדל, הוא נחשף בעבודתו למלאכת שטיפות ג’ינסים ליד הנהר. כשראה את הקצף והדגים המתים צפים על המים, הוא קלט שהוא עצמו חלק מהתעשייה המזהמת הזו. תובנה זו הביאה אותו להחלטה, שהוא לא ייתן יד לדבר.

בצרוף מקרים נדיר, הוא קיבל הזדמנות בשנת 2002 להציג קולקציית בגדים בשבוע האופנה סאו פאולו. ולמרות שלא היה ערוך לכך, הן מבחינת זמן ההכנה שנדרש והן מבחינת ההון העצמי לרכישת בדים, הוא הבין שזו הזדמנות חד פעמית שאי אפשר לסרב לה. הוא התחיל לארגן בדים מכל הבא ליד, מבגדים של אימו, ומכל מה שמצא בבית – וילונות, מפות, תחרות, מגבות, סדינים ועוד.

 

צלם איתן קליין דוגמן MARTIN SAINTS

 

“אני רוצה שיהיה ברור” מדגיש מאוריסיו “שלא התחלתי לעשות מיחזור מתוך אידאולוגיה, למרות שהייתי מאוד בעד, אלא מתוך צורך אמיתי – אני צריך לעשות עכשיו קולקציה ואין לי בד”. מאוחר יותר הוא הבין שלא רק שהעיצוב שלו ייחודי ושונה, אלא שהוא גם תורם לחברה ולעולם בעצם השימוש בבגדים ממוחזרים.
כיום הוא ידוע בעיקר בשל יכולתו יוצאת הדופן לתת חיים חדשים לבגדים שאבד עליהם הכלח, ולעצב בגד ייחודי אחד ויחיד, מסוגנן עם אופי . “מאחורי כל בגד יש סיפור” אומר מאוריסיו “אותו בגד ששרת את בעליו שנים רבות , ונזרק למכולת איסוף הבגדים, הופך תחת ידיו של מאוריסיו לבגד חדש עם סיפור חדש “אני מזווג בין בגדים, לוקח פריטים מבגד אחד, גוזר שרוולים מבגד שני, צווארון מבגד שלישי וכך הלאה. אני אף פעם לא מתכנן איך ייראה הבגד. אני פשוט פורש את הבגדים על שולחן העבודה, ואז מגיעה ההשראה”.
בתערוכה שתתקיים בטרמינל העיצוב בת ים יציג מאוריסיו יצירות ביגוד אותנטיות, מרהיבות ומסקרנות שנעשו בכישרון רב, וביד אומן. יצירות צבעוניות מחומרים מושאלים וממוחזרים, בגזרות ייחודיות, תפרים פרומים, שילוב בין בדים אופנתיים לצד שאריות בדים, ערבוב סגנונות והמון תעוזה.

 

צילום: דביר כחלון

בין העיצובים:
שמלת כלה קוטור, כך אוהב מאוריסיו לכנות את עבודותיו. “גדלתי בבית שהדודות שלי היו קונות שאנל וולנטינו”. שמלת הכלה עשויה ממגוון חולצות טי שירט לבנות בעיצוב מיוחד.
חולצה לבנה לחתן, “שעוצבה ונתפרה מחולצות השבת של אבא” מדגיש מאוריסיו. “חולצה נוסטלגית עם ריח של בית”.
שמלת עם ציור גרפיטי מקורי של מאוריסיו בשילוב שאריות אוברלוק.
ועוד עיצובים מפתיעים עם אמירה ומסרים חברתיים.
יצירות אמנות אלה, ששינו את יעודן, ימשיכו להתקיים בזכות אמנות המחזור. “אמנות המחזור, ” אומר מאוריסיו , “היא הארכת תוחלת החיים של הבגד, בד בבד עם הפיכתו לבגד ייחודי, מרשים עם אמירה אישית”
בתצוגת האופנה יופיעו כ 12 דוגמנים, ביניהם שחר רבן עם בן זוגו ושתי דוגמניות שדוגמנות אינה המקצוע שלהם “אני לוקח דוגמנים שיש להם אמירה משלהם, זה הופך את הדבר לאותנטי יותר”

 

 

מתי
אירוע הפתיחה 10.5.23 בשעה 20:00 – תצוגת אופנה ייחודית ומרהיבה
התערוכה תהיה פתוחה עד 30.5.23

איפה
טרמינל עיצוב בת ים, רחוב אהוד קינמון 32 בת ים.

הכניסה חופשית.
טרמינל עיצוב בת-ים
טרמינל עיצוב בת-ים הוא מתחם עיצוב חברתי ומיוחד שהקימה עמותת ”לצאת מהקופסא”. כחלק מחזון העמותה לקדם מעצבים צעירים ולהשתמש בעיצוב לשינוי חברתי. לכן, הוקמה בלב הטרמינל גלריה חברתית אשר שמה לעצמה למטרה להציג מעצבים צעירים ולהפנות זרקור לנושאים המעסיקים את החברה הישראלית: שיווין הזדמנויות, שיווין לאנשים עם מוגבלויות, פלורליזם, אלימות ברשת החברתית, אלימות כלפי נשים ועוד. כל אלו הם רק חלק מהנושאים בהם יעסקו התערוכות אשר יוצגו בגלריה, בנוסף התערוכות יתנו במה לעיצוב ואומנות אשר נוצרו על ידי מעצבים ואומנים בתחילת דרכם”.