לצבעוניות שאנחנו בוחרים לבתים שלנו, יש השפעה אדירה על התחושות, האנרגיות והמאווים של כל אחת ואחד מהדיירים: הם משפיעים עלינו פסיכולוגית, על ההתנהלות שלנו בעבודה, על היחסים הזוגיים ועל האינטראקציה בין הילדים. כל גוון הוא תדר חשמלי שנקלט במוחנו, ומפעיל אזורים שונים בו. כן, עד כדי כך.

 

“עד לא מזמן אנחנו הישראלים פחות התלהבנו משימוש בצבע. אחת הדרכים ליצור אווירה היא על ידי צבע. ולמרות זאת, אנחנו עדיין רחוקים שנות אור ממימוש אופטימלי של הצבע בבתים. הרוב הגדול בוחר לעבוד עם צבעים רק בחדרים סגורים וקטנים כמו שירותי האורחים וחדרי הרחצה, כך שגם אם “תטעו” זה ממש לא נורא. אף אחד לא לוקח סיכון בסלון, במטבח או בחדרי השינה. לכו אחרי החלומות, כשמדובר בצבע תמיד אפשר להתקדם ולשנות” מסבירות מעצבות סטודיו טולה, טל וגל וליאת קדם.

 

 

“כל עוד יש יד מכוונת, סיכויים גדולים שהצבע יכניס הרבה אור ושמחה לחיי המשפחה: “זה ממש לא חשוב אם הבית שלכם יהיה הכי יפה בעולם, מה שבאמת חשוב הוא שהבית הזה, צבעוני ככל שיהיה, ישרת את בני המשפחה. בלי יותר מידי חוכמות. עם זאת, אסור להיכנע לטרנדים. מה שנכון לאתמול לא נכון למחר”.

 

 

האדריכל קורבוזייה הוא דוגמה מעולה למי שלא פחד מצבע ומבחינתו, צבע הוא רכיב משמעותי בתכנית האדריכלית. כאן בישראל, אם כבר משתמשים בצבע זה לעיצוב הפנים וגם אז, השמחה קטנה. משום מה הצבעים יוצרים התנגדות: ‘זה ימאס, זה יקטין, זה מגביל’. ההתייחסות היא לקיר או לחלל מסוים ואף פעם לא מערכתית. צריך להבין שצבע לא מגביל, לא מקטין ולא יימאס כל עוד משתמשים בו נכון. נהפוך הוא, הוא רק פותח אפשרויות עשירות יותר. העין תופסת את הקונטקסט, לא קיר ספציפי.

 

 

ואיך מתחילים?
“קודם כל מתחילים לחשוב על גוונים שעושים לנו טוב, גוונים שמעוררים בנו תחושות נעימות. אחרי שבחרנו את הצבעים מגיע עניין המינונים – בלתי אפשרי שכל הצבעים והחומרים יהיו במינון זהה. חשוב לבנות היררכיה, לדוגמא קירות, וילונות ורצפה תופסים שטח גדול, מיד אחריהם הריהוט”.
הכי חשוב תהיו נאמנים לעצמכם. צבע יעשה לכם טוב. יעורר את החושים, ישמח אתכם. בחרנו מספר חללים שעיצבנו לאורך השנים למשפחות שמחות. כל החללים כאן בכתבה נבחרו בפינצטה, והם לא של חדרי ילדים או נוער, אלא חדרים ציבוריים לכל המשפחה, או חדרי שינה. בחדרים הללו הוכנס צבע בצורה מושכלת, לפעמים הצבע משתלט על החלל, לפעמים הוא צנוע , אבל בכולם הוא בולט בדרכו הייחודית.

 

 

 

“אנחנו מאמינות בכוחו של הצבע, זה אחד המאפיינים שמאוד מבליט את העשייה שלנו” הן מסבירות. “אנחנו מקשיבות ללקוחות, ומבינות שלפעמים הם נרתעים, חוששים, לא הולכים עד הסוף עם החלומות שלהם. לכו, נפצו את תקרת הזכוכית. בסופו של דבר זה יעשה לכם טוב”, מסכמות מעצבות סטודיו טולה.

 

טל גל וליאת חדד סטודיו טולה. צלם מאור מויאל

 

לכל הכתבות בקטגוריית עיצוב פנים
+כתבות מומלצות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
עיצוב פנים ישראלי
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע
מפנטהאוז לדופלקס ב-5 חודשים
עיצוב פנים ישראלי
מפנטהאוז לדופלקס ב-5 חודשים
  מעצם היותן, רובן ככולן של המשפחות מתפקדות כמערכת דינמית שמשתנה באופן תדיר –
דבר נציבות הסחר האיטלקית
עיצוב פנים ישראלי
דבר נציבות הסחר האיטלקית
    קוראים/ות, אדריכלים/ות ומעצבים/ות יקרים/ות, לאור החברות העמוקה והמתמשכת בין איטליה וישראל, אני