בטקס חגיגי שהתקיים במוזיאון ת”א, זו השנה ה-13 ברציפות, הוכתרו מעצבי ואדריכלי העל של ישראל 2018, האנשים שהצליחו השנה יותר מכולם לחדש, לרגש, לפרוץ דרך ולהטביע את חותמם על עולם האדריכלות והעיצוב הישראלי.

 

 

בטקס נשאו דברים נשיא התאחדות בוני הארץ, מר רוני בריק ומנכ”ל עזרא וביצרון מר אלי גינזברג, בפני קהל גדול של אדריכלים ומעצבים, לצד יזמי נדל”ן, ראשי ואדריכלי ערים ונציגי תכנון של גופים ממלכתיים.
מיטב עבודות האדריכלות והעיצוב שנעשו בארץ, הוגשו גם השנה לתחרות, המתקיימת זו השנה ה-13 ברציפות. לתחרות הוגשו גם עבודות תכנון של עיריות ורשויות. ב”אות העיצוב העירוני” זכתה השנה עיריית הוד השרון, על הקמת פארק אקולוגי ייחודי מסוגו.
תשומת לב מיוחדת ניתנה השנה לסטודנטים לאדריכלות, עם פרסי “אות העיצוב ליוצרי עתיד” – מסלול מיוחד לעידוד סטודנטים, בכדי לאתגר אותם למצוינות. פרופסור רון נבארו, יו”ר עמותת אות העיצוב: “השנה אנו גאים במיוחד בקטגוריה לסטודנטים, המהווה הזדמנות פז לקהל הצעיר להיחשף מול גורמים משפיעים בתחום, שחלקם אמורים לקלוט אותם בשוק העבודה. סטודנטים בבתי הספר הרלוונטיים, מוזמנים להגיש עבודות שנעשו במסגרת סטודנטיאלית, לרבות עבודות גמר. המטרה היא לאתגר את הצעירים, לעודד אותם למצוינות וכמובן לפתוח עבורם דלת בתעשייה”.
מפעל ותיק זה של מתן במה להישגי האדריכלות והעיצוב הישראליים, מופק לאורך השנים על ידי עמותת אות העיצוב, עמותה ללא כוונת רווח וכל הכנסות התחרות מוקדשות להפקתה ולכיסוי ההוצאות.
בחבר השופטים של התחרות ישבו: אדריכלות – אדריכל פרופסור ערי גושן, אדריכל דוד גוגנהיים, אדריכל דוד נופר, אדריכל זאב מרגלית, אדריכל אבנר אקרמן ואדריכל אושרי יניב.
עיצוב פנים – אדריכלית תמר יעקבס, גב’ לאה מלר, אדריכל צבי גרש, אדריכל דב אלון, מר שוקי שוורץ ואדריכלית-העל פטרישיה אורקיולה.

+כתבות מומלצות